Domov >  Novice Ostale novice

Ustanovitev odseka za varstvo gorske narave

Datum: 26.02.2015Število vseh ogledov: 1260

Avtor: Matej Kortnik

Planinsko društvo Šoštanj vabi na ustanovitev odseka za varstvo gorske narave, ki bo združeval vse člane, ki jih zanima varovanje gorske narave. Ustanovitev odseka bo v četrtek 26.2.2015 ob 19. uri v prostorih stavbe občine Šoštanj.

V društvu je nekaj članov, ki se ukvarjajo z varstvom gorske narave in naše društvo je eno redkih izmed večjih društev, ki tega odseka nimamo. Kljub temu, da smo v preteklih letih na tem področju ogromno naredili (npr. bili med ustanovnimi člani Naravovarstvene zveze Smrekovec), pa se nikoli znotraj društva nismo organizirano lotili tega področja.

Cilji odseka so vspodbujanje zanimanja za gorsko naravo med člani, osveščanje javnosti o občutljivosti gorske narave, organiziranje predavanj, izletov, stojnic na temu varovanja in spoznavanja gorske narave, izobraževanje, sodelovanje s komisijo za varstvo gorske narave pri PZS, Naravovarstveno zvezo Smrekovec in drugimi nevladnimi organizacijami na področju varovanja narave in drugo.

Na ustanovitev odseka ste vabljeni vsi, ki vas zanima to vrstna dejavnost.

Matej Kortnik,

Predsednik Planinskega društva Šoštanj