AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > ŠMOHOR in MALIČ Ostale galerije

ŠMOHOR in MALIČ

Naš prvi letošnji izlet smo opravili na Šmohor in njemu bližnji Malič.Planinski dom Šmohor stoji na jasi tik pod temenom na vzhodni strani zaobljenega vrha Šmohor na višini 784m.Številne pohodnike in kolesarje poleg gostinske ponudbe planinskega doma in prostornega vrha vabi tudi cerkvica sv. Mohorja ,katere starost sega v davno sredino 15. stol.Pred cerkvijo se bohotijo tri mogočne stoletne lipe ,ki baje izganjajo zle duhove zato je njihova senca predvsem poleti blagodejna.Od cerkvice so lepi razgledi po okolici še lepši pa iz 45minut oddaljenega hriba proti vzhodu imenovanega Malič visokega 936m.Od tod se vidi proti jugozahodu Lisco in Bohor,v smeri juga Kum,na zahodu so Gozdnik ,Mrzlica in Kal,proti severu pa naša Šaleška dolina z Uršljo goro.Spustili smo se v smeri Liboj in obiskali še Dom na Brnici 457m visoko ,kjer smo si oddahnili in se okrepili ter nadaljevali pot proti našima osebnima voziloma saj se nas je današnjega izleta udeležilo žal le osem pohodnikov.

Datum: 06.01.2019