Domov > Fotogalerije > S klopce na klopco... Ostale galerije

S klopce na klopco...

V nedeljo smo opravili planinsko rekreativno - učni izlet ,, S klopce na klopco...",ki povezuje zanimive vrhove v okolici Gorice pri Slivnci s katerih je lep razgled na bližnjo in daljno okolico.Postavili so tudi klopce ,ki so namenjene obiskovalcem ,da si vzamejo čas za oddih in opazovanje čudovite narave.Planinska pot "S klopce na klopco"je tudi obhodnica in PD Slivnica pri Celju je izdalo poseben kartonček za zbiranje žigov s kontrolnih točk.Na voljo je sedem kontrolnih točk naša sedemindvajseterica jih je osvojila pet ostalo pa smo prepustili za kakšno drugo priložnost.Pot je domače PD uredilo leta 2013 mi pa smo jo začeli v kraju Gorica pri Slivnici na 276m nmv,ki je le nekaj kilometrov oddaljen od Šentjurja.Prehodili smo krajšo različico te obhodnice,ki poteka večkrat malo gor ali malo dol po okoliških vrhovih.Na začetku smo se povzpeli na Gradišče 433m visoko in se spustili do ceste proti Loki,ki smo jo prečkali in se povzpeli na Peseke 428m,kjer se odpira najlepši pogled s poti na Slivniško jezero.Nato smo nadaljevali do cerkve Sv.Helene 528m iz konca 15.stoletja,ki je spomeniško zaščitena skupaj z opaznimi topoli ob njej.S Sv. Helene je v primernem vremenu lep razgled na vse strani in ravno tukaj nas je pričakal Matej,eden od soavtorjev poti z okrepčilom in kratko razlago kateri smo z veseljem pazljivo prisluhnili.Kasneje smo se spustili do vasi Bukovje 419m vse do glavne lokalne ceste nato pa je sledil vzpon na Col 550m visoko,ki leži neposredno nad znano in osem stoletij staro vasico Slivnica pri Celju.Sprehodili smo se skozi vas sredi katere stoji cerkev Sv.Magdalene nato pa je sledil le še spust preko travnika in gozda v dolino vse do obale Slivniškega jezera,ki je umetnega izvora in je bilo ustvarjeno za potrebe bližnje železarne vendar nikoli ni služilo svojemu prvotnemu namenu sedaj pa je priljubljena turistična točka.Na parkirišču ob prijetnem lokalčku na obali jezera nas je že čakal šofer z avtobusom ,ki nas je varno odpeljal proti domu.Preživeli smo lepo nedeljo v nam do sedaj večini malo znani pokrajini ,ki pa se že opazno prebuja iz zimskega sna.

FOTOGALERIJA

Datum: 05.03.2017

Udeleženci na startu krožne poti v Gorici pri Slivnici pri Celju.