Domov > Fotogalerije > Bavarska - Tabor odraslih planincev 2016 - 2.del Ostale galerije

Bavarska - Tabor odraslih planincev 2016 - 2.del

Četrti dan našega popotovanja je sledil celodnevni vzpon na Hochfeiin,kjer je del poti vodil po poti Via alpina.Pot nas je po ozkih in strmih stezicah pripeljala do razglednega vrha Chiemgauerskih Alp ,kjer se je odprl pogled na Chiemsee in na gore okrog njega,na drugi strani pa na visoke očake narodnega parka Berchtesgaden.Sledil je sestop mimo čudovitih pastirskih planin ,pravi užitek za oko in dušo.Peti dan pa spet natrpan urnik,zjutraj vzpon na Kampen wand.Iz našega izhodišča smo najprej zakorakali na lepo gorsko stezico od koder smo do skalnega vznožja gore potrebovali cca. 3ure zmerne hoje.Na zanimivi gori,ki naj bi imela od daleč obliko petelina,stoji mogočen križ ,ki je največji v Bavarskih Alpah in je s svojimi 12m višine in s svojo samoosvetljenostjo viden od daleč podnevi in ponoči.Pot na vrh je kamnita sledi ji vstop v skalnati predel,ki zahteva veliko previdnosti in trden korak.Pot je dobro označena in zavarovana z jeklenicami tako ,da smo varno in hitro preplezali skalnat in previsen teren pod vrhom in na njem bili nagrajeni z lepim razgledom s tega edinstvenega vrha vse je bilo popolno.Spustili smo se do koče Steiling -Alm,kjer smo se zasluženo okrepčali in peš hitro nadaljevali do bližnje gondole ,ki nas je popeljala v dolino do mesta Acshau od koder smo se z avtobusom prepeljali do mesta Prien.Sledil je prevoz z ladjico po jezeru Chiemsee do otoka Herreninsel,kjer stoji mogočna rezidenca kralja Ludvika 2 Bavarskega grad Herrenchiemsee in čudoviti park okoli njega po vzoru francoskih vrtov.Brez osvežitve v tem velikem jezeru dan seveda ne bi bil popolen zato smo si vodo dobro privoščili.Šesti,žal že zadnji dan smo se z gondolo odpeljali na Rauschber in se po njem sprehodili po njegovi tematski poti Holzgeisterweg in občudovali okolico z mogočnim Watzmannom in Visokimi Turami v ozadju.Ob povratku smo si ogledali še pivovarno z več stoletno tradicijo varjenja piva v kraju Traunstein.V Slovenijo smo prispeli v poznih nočnih urah utrujeni a zadovoljni i polni novih spoznanj.Teden nam bo ostal v spominu po lepem toplem vremenu,po zapolnjenih dnevih do zadnje minute,homogeni skupini pohodnikov iz večih krajev Slovenije,prijaznih domačinih ,ki zelo spoštujejo tradicijo svojega naroda,zgledni urejenosti krajev ob poteh,seveda lepih gora in neokrnjeni naravi.Hvala pripravljalnemu odboru tabora za njihov trud pred in med taborom samim,ki je prispeval k našim nepozabnim doživetjem preživetim na Bavarskem.

FOTOGALERIJA

Datum: 22.08.2016

Pod križem na vrhu Kampenwanda.

Pogled na prehojeno pot.

Še skupinska fotografija nato pa hitro v dolino - v jezero!

Lepega vremena kar ni zmanjkalo,zato toliko skupinskih - spominskih fotografij !

Urejenost Rupholdinga,znanega zimsko športnega središča.

Visoke prepadne stene med njimi pa lepo speljana planinska pot.

Pred lepo urejeno kapelico,ki niso bile redkost ob naših poteh !

Mogočen vodomet pred rezidenco kralja Ludvika 2. Bavarskega grad Herrenchiemsee .

Na vrhu Rauschberja po ogledu njegovih tematskih poti.

Razlaga v hladni kleti pivovarne v Traunsteinu.