AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Očiščevalna akcija občine Šoštanj (po delu Trške poti ) Ostale galerije

Očiščevalna akcija občine Šoštanj (po delu Trške poti )

Čistilne akcije občine Šoštanj se nas je danes udeležilo bolj malo članov PD Šoštanj ,pa vendar smo v lepem vremenu opravili svoje delo na delu naše Trške poti okoli Šoštanja.Zbrali smo se pred Ribiškim domom ob jezeru ,kjer smo od organizatorja akcije Občine Šoštanj prejeli plastične vrečke za smeti in vsak svoje rokavice. Planincem so dodelili področje naše Trške poti zato smo se takoj odpravili po njej in čistili tudi njeno okolico.Pot nas je vodila proti Lokoviškemu grebenu po cesti mimo Tresimirjevega studenca,kjer smo pogasili prvo žejo.Nadalje smo se povzpeli po Lokoviškem grebenu do kmetije Vrhovnik,najvišje točke Trške poti in se nato mimo križišča ,kjer stoji lep lesen križ spustili proti TE Šoštanj.Tu se nahaja eno večjih črnih odlagališč raznih stvari ,ki tja nikakor ne sodijo.Očistili smo še okolico plinske postaje TEŠ,ki očitno postaja nočno pribežališče mnogih vsaj po količini in vsebini odpadkov sodeč.Naša skupna ugotovitev je ,da je Trška pot z njeno okolico po njenih ;pešpoteh; dokaj čista, tam ,kjer pa se približa asfaltiranim cestam pa je smeti zelo veliko.Ob koncu akcije smo se vsi udeleženci zbrali na našem izhodišču ,kjer nam je organizator sicer prijetno utrujenim a zadovoljnim ,ker smo koristno preživeli lepo sobotno dopoldne postregel z dobrim golažem in pijačo.

FOTOGALERIJA

Datum: 23.04.2016

Skupina Šoštanjskih planincev -čistilcev !

Nov prehod na Trški poti okoli Šoštanja.

Sredi poti čez Lokoviški greben.

Dolina jezer pod nami.

Energetsko vozlišče.

Eno večjih črnih odlagališč na našem področju.

Ja ,vsega pa res nismo uspeli spraviti v naše vreče.

Hudo - pod vsemi temi smetmi pa potoček ,ki se s težavo prebija proti TE Šoštanj.

Še skozi zadnji ovinek !

Šoštanjski ,,košek,, se veseli čistejše okolice,upam,da za čim dlje časa.