Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Pohod po Trški poti okoli Šoštanja je tradicionalni pohod PD Šoštanj od leta 1994, ko je društvo praznovalo svojih 90 let delovanja.

Od leta 2012 ga prirejamo skupaj s Krajevno skupnostjo Šoštanj na začetku meseca oktobra, ko je pohod tudi del praznovanja praznika mesta Šoštanj.

Pohod po Trški poti
Pričetek: 08.10.2016 ob 09:00 uri
Konec: 08.10.2016 ob 14:00 uri
Lokacija: Tresimirjev park
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
 KRAJEVNA SKUPNOST ŠOŠTANJ
Kontakt: Matej Kortnik

POHOD PO TRŠKI POTI OKOLI ŠOŠTANJA – praznik mesta Šoštanj

Vodniki: Matej Kortnik, Bojan Rotovnik, Jure Grudnik in Marko Borovnik

Zahtevnost poti: Lahka pot

1. Varianta pohoda po Trški poti okoli Šoštanja

Pohod se prične ob 9h z zbirališčem ob otroškem igrišču Tresimirjev park v Šoštanju. Pohod po celi poti traja 4-5h.

Pohod se bo zaključil pri Gasilskem domu Šoštanj oziroma šotoru na rokometnem igrišču s pogostitvijo od 13.30h dalje.

2. Varianta

Za vse tiste, ki vam je celotna pod predolga imamo pripravljeno krajšo varianto. Vabimo vas da se nam ob 11h pridružite pri kipu Marije na Trgu bratov Mravljak od koder se bomo odpravili prosti Pustemu Gradu, kjer se bomo pridružil ostalim pohodnikom in skupaj z njimi prehodili pod do zaključne točke. Hoje je za 2 uri.

Lepo vabljeni!

Prireditev bo v vsakem vremenu.