SKUPNA AKCIJA ŠALEŠKIH PLANINSKIH DRUŠTEV VARNO V GORE

SKUPNA AKCIJA ŠALEŠKIH PLANINSKIH DRUŠTEV VARNO V GORE

3 julija @ 5:00 - 19:00

€20

Na pobudo planinskih vodnikov Šaleške doline  organizirajo planinska društva Šoštanj, Velenje Vinska Gora, Šmartno ob Paki, Mislinja in Škale, skupno akcijo na Lepenatko in Veliki Rogatec. V soboto, 3. julija 2021, bo organiziran skupen avtobusni prevoz v dolino Podvolovljek in na prelaz Volovljek, kjer bomo izvedli tri ture različnih težavnosti (lahka, zahtevna in zelo zahtevna).

Opisi tur:

Odhod avtobusov:

• Škale-gasilski dom ob 5.30
  • Vinska Gora pri Večnamenskem domu ob 5:45
  • Velenje- avtobusna postaja ob 6:00
  • Šoštanj – avtobusna postaja ob 6.00
  • Šmartno ob Paki pri “brunarici” ob 6.15

Prispevek za avtobusni prevoz je 20 EUR (vključen prevoz in topel obrok s pijačo).

Prijave s plačilom sprejemamo:

• PD Šoštanj: Jure Grudnik (041–437–235)
  • PD Velenje: Marjan Karlovčec (041-663-601)
  • PD Vinska Gora: Tomaž Kralj (041–978–595)
  • PD Škale: Jana Miklavžina (041-513-577)
  • PD Šmartno ob Paki: Zoran Predolnik (041-776-398)
  • PD Mislinja: Peter Zupanc (031-392-578)

Prijave zbiramo do srede, 30. junija 2021, oz. do zasedbe prostih mest!

Akcijo organiziramo z namenom:

Opozoriti na ekološki odnos do gora s koriščenjem javnega prevoza. Naraščanje individualnega motornega prometa je namreč problem, ki se razširja že tudi v alpske doline. Želimo se pripeljati čim dlje in čim višje, da bo začetek našega vzpona kar se da udoben. Neredko se pripeljemo z več avtomobili, čeprav bi se lahko prilagodili in se peljali skupaj. Parkiramo izven urejenih površin – na zemljiščih domačinov, na gozdarski vlaki, na pašniku, tudi sredi rastišča divjega petelina. Takšnim ravnanjem bi se morali izogibati, saj s tem ne bomo razvili odgovornega odnosa do naših gora.

Udeležencem omogočiti mobilnost. S skupnim prevozom je namreč možno, da mesti začetka in konca ture nista enaki. Odločimo se za turo prečenja in sestopa v sosednjo dolino.

Predstaviti hojo po gorah v organiziranih skupinah. Naši množični obiski gora imajo tudi svoje negativne učinke med katerimi zaseda pomembno mesto povečanje števila nesreč v gorah. Za reševanje in preprečevanje nesreč skrbi Gorska reševalna služba Slovenije, k temu se po svojih močeh pridružujemo tudi vodniki PZS. Predvsem z osveščanjem ljudi o načelih varne hoje in spodbujanjem k hoji v organiziranih skupinah.

*Akcija poteka v skladu s priporočili in navodili NIJZ in PZS.

Datum:
3 julija
Čas:
Cena:
€20
Kategorija Dogodek:

Planinsko društvo Šoštanj
info@pd-sostanj.si

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password