1. planinski večer: Potopis Jerice Koren in izid Planinskega popotnika 28

• Ta dogodek je minil.

1. planinski večer: Potopis Jerice Koren in izid Planinskega popotnika 28

8 januarja @ 19:00 - 21:00

Letošnjega aprila se je skupina petih Slovencev iz različnih jamarskih klubov in društev udeležila mednarodne jamarske odprave v Mehiki. Tam so v zvezni državi Oaxaca v gorovju Sierra de Juárez raziskovali 50 km dolg in 1,5 km globok jamski sistem Cheve. V jami so (brez izhodov na površje) raziskovali šestnajst dni, nato pa si na svetlobi privoščili še skok na plažo in vzpon na vulkan Iztaccíhuatl. Ta je s svojimi 5220 m tretji najvišji vrh Mehike, vzpon nanj pa svojevrstno doživetje in nepopisna lepota. O njihovih dogodivščinah v podzemlju in v višavah nam bo spregovorila članica odprave Jerica Koren iz Šaleškega jamarskega kluba Podlasica Topolšica, tudi članica Planinskega društva Šoštanj.

Po potopisu bo predstavljena 28. številka društvene publikacije Planinski popotnik. Po uradnem delu sledi druženje ob priboljških. Vljudno vabljeni!

Datum:
8 januarja
Čas:
Kategorije Dogodek:
, ,

Prizorišče

Vila Lučka
Koroška cesta 13
Šoštanj, 3325

Planinsko društvo Šoštanj
info@pd-sostanj.si

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password