VINCEKOV POHOD

22 januarja @ 6:00 - 17:00

Datum odhoda: 22. 1. 2023 ob 6.00 na Avtobusni postaji Šoštanj

Vodniki: Vlado Stropnik, Jure Grudnik

Zahtevnost poti: lahka pot v zimskih razmerah

Čas hoje: 5 ur

Oprema: zimska pohodniška oprema, pohodne palice

Cena: 20 € (vključuje avtobusni prevoz in štartnino)

Prijave: do srede, 18. 1. 2023 v Cvetličarni Nahtigal ali pri Vladu Stropniku (031 392 146)

Opis poti: Pohod prireja PD Bundek iz Murskega središča. Dogodek predstavlja enega najbolj množičnih srečanj hrvaških planincev, med katerimi pa ne manjka tudi lepo število slovenskih. Pohod je posvečen sv. Vincecu ali po naše Vinkotu, ki je zavetnik vinogradnikov in vinogradov. Iz vsega zapisanega verjetno ni težko razbrati, da pohod poteka med medžimurskimi vinogradi in zidanicami, kjer se odvijajo številni dogodki in seveda pokušina vin. Verjetno pa se dobi tudi kaj slastnega za pod zob. V PD Šoštanj smo ugotovili, da smo eno redkih društev, ki na tem pohodu še nismo bili. Zato je skrajni čas, da to napako popravimo in da se tudi v pregovorno dolgočasnem januarju poveselimo. Na pohod vabimo vse markaciste kakor tudi vse ostale člane društva. Prisrčno vabljeni!

Datum:
22 januarja
Ura:

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password