1. APRIL: PD Šoštanj kot prvo društvo v Sloveniji uvaja digitalne žige

Zaradi nedavne odtujitve žiga na Trški poti pri Falentu se je naše društvo odločilo, da kot prvo v Sloveniji pristopi k uvedbi digitalnih žigov na obeh svojih obhodnicah, Ravenski in Trški poti. Gre za pilotno uporabo tovrstne tehnologije v Sloveniji, v tujini to izvajajo zaenkrat le še v Nemčiji in Švici. Namesto kartončka za žige si bo uporabnik namestil posebno aplikacijo (na začetku bo na voljo samo za operacijski sistem IOS). Ob prižgani aplikaciji ter vklopljenim GPS-om na telefonu se boste le na en meter približali mestu za žig na planinski poti in žig se vam bo avtomatsko prenesel v aplikacijo. Predhodno bo seveda potrebna registracija in vpis vseh potrebnih podatkov.

Jože Rovan, predsednik Planinske zveze Slovenije: “Gre za zelo napredno tehnologijo zbiranja žigov. Planinsko društvo Šoštanj je vedno veljalo za inovativno društvo, ki je stremelo k novitetam, zato smo se hitro dogovorili za pilotni projekt. Realizacijo projekta načrtujemo do konca meseca aprila. ”

0 komentarjev

Komentirajte

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password