Planinski izlet Tojzlov vrh (703m) in Žavcarjev vrh (915m)

Loading Dogodki

« All Dogodki

• This dogodek has passed.

Planinski izlet Tojzlov vrh (703m) in Žavcarjev vrh (915m)

november 10 @ 7:00 - 18:00

Datum odhoda: 10.11.2019 ob 7.00, AP Šoštanj
Predvidena ura prihoda: okoli 18.00
Cena: 20 EUR
Vodnika: Marko Borovnik, Vlado Stropnik
Predviden čas hoje: cca 6h
Prijave: Do 2. 11. 2019 v Cvetličarni Nahtigal in pri vodniku Marku Borovniku (031 593 162) do zapolnitve mest.
Potrebna oprema: pohodni čevlji, palice

Opis:
Kozjak je razmeroma ozko, dolgo in zelo razčlenjeno obmejno dravsko hribovje vzdolž državne meje med Avstrijo in Slovenijo in je razdeljeno na več posameznih skupin z nadmorskimi višinami do okoli 1.000 m. Najvišji vrh je Kapunar (1.050 m), med glavnimi vrhovi pa je tudi Žavcarjev vrh (915 m).

Mi bomo po krožni poti osvojili slednjega skupaj z malo nižjim Tojzlovim vrhom, kjer je tudi postavljena planinska koča (Planinski dom Kozjak). Pot bomo pričeli pri Šoberjevem dvoru v bližini kraju Brestrnica. Najprej se bomo povzpeli na Tojzlov vrh, nato pa se bomo spustili na drugo stran do Šikerja. Čaka nas vzpon na glavni vrh poti – Žavcarjev vrh in obisk v bližini vrha postavljene koče. Pot bomo končali v bližini izhodišča, in sicer v Spodnjem Rušniku. Hoje je za cca. 6 ur, možno pa se bo ustaviti in si ogledati tudi t.i. srce med vinogradi v Svečinskih goricah.

Datum:
november 10
Time:
Dogodek Category:

Prizorišče

Kozjak

Planinsko društvo Šoštanj
info@pd-sostanj.si

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password