Sekcija Zlatorog uspešno kljubuje koronavirusu

Sekcija Zlatorog Planinskega društva Šoštanj organizira družinske pohode vsako prvo nedeljo v mesecu že več kot deset let. Prvi mesečni izlet je bil organiziran 14. 6. 2009, z najmlajšimi člani smo osvojili Smrekovec. V tem času smo prehodili številne planinske poti, obiskali kar nekaj planinskih koč, najpomembneje pa je, da smo stkali vezi prijateljstva, ki nas še vedno povezujejo. In tudi v času, ko nas dnevno spremljajo slabe novice, smo se člani Planinske sekcije Zlatorog odločili, da gremo na družinski izlet. Seveda smo upoštevali vsa priporočila in omejitve, tako da smo tokrat šli VSAK PO SVOJE. Ker člani sekcije živijo v različnih krajih Slovenije, je kolaž fotografij pester. Začeli smo z »nule«, saj je ena od družin dan preživela ob obali Portoroža. Prehodili smo nekatere planinske poti Šaleške doline, osvojili vrh Založ, Skornega, Bezgovice, Čančev vrh, občudovali smo razglede s Slemena, Rašice, raziskovali obronke PST (Pot spominov in tovarištva), Bavšice. Na koncu smo vsi uživali v dobrotah domače kuhinje. Iz kakšne »koče« je dišalo tudi po domačem zavitku.

Čeprav tokrat nismo šli skupaj, smo imeli vsi skupni cilj – uživati v lepotah naših planinskih poti in preživeti dan z najdražjimi. In to je tisto, kar šteje.

Alenka Meža

0 komentarjev

Komentirajte

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password