Domov >  Novice Ostale novice

Planinsko orientacijsko tekmovanje - POT Šoštanj

Datum: 20.10.2017Število vseh ogledov: 133

Avtor: Matej Kortnik

Planinsko društvo Šoštanj vabi na 1. tekmo planinskega orientacijskega tekmovanja v ligi Smrekovec v sezoni 2017/2018

KRAJ TEKMOVANJA

Področje občine Šoštanj

ZBIRNO MESTO in ZAČETEK TEKMOVANJA

Sobota, 21. oktober 2017 ob 8.00 uri, Gasilski dom Topolšica (Topolšica 96, 3326 Topolšica) https://goo.gl/maps/ks8WmgmKixj

KATEGORIJE, ZA KATERE BO ORGANIZIRANO TEKMOVANJE

·    kategorija A: učenci do vključno 6. razreda osnovne šole,

·    kategorija B: učenci 7., 8. in 9. razreda osnovne šole,

·    kategorija C: mladina (od 1. letnika srednje šole do vključno 18. leta starosti),

·    Kategorija Č: mladina (od 19 do 26 leta starosti),

·    kategorija D: člani nad 27 let,

·    kategorija E: starejši člani (starost 40 let in več),

·    kategorija F: družine (najmanj eden od staršev in otroci osnovnošolci),

·    kategorija G: lažja odprta – primerljiva B

·    kategorija H: težja odprta – primerljiva s Č, D

·    kategorija I: odprta – primerljiva s C

EKIPE:

Ekipe sestavlja od tri do pet tekmovalcev in niso ločene po spolu. Izjemoma in z dovoljenjem organizacijskega odbora lahko tekmuje ekipa le z dvema članoma.

POTREBNI TEHNIČNI in DRUGI PRIPOMOČKI

Kompas, kotomer, šestilo, ravnilo, pisalo, kalkulator in prva pomoč - obvezna za kategorije (C, Č, D,E, F, H, I)

PODATKI O KARTI

Karta v merilu 1 : 25.000. Karto ekipe prevzamejo na startu.

PRIJAVE

Do vključno srede, 18. oktobra 2017, na e-mail naslov smrekovec@gmail.com

PREDVIDEN ZAKLJUČEK TEKMOVANJA

Med 13. in 14. uro

OPREMA TEKMOVALCEV

Ekipe morajo biti primerno opremljene za gibanje po terenu ne glede na vremenske razmere. Za vse tekmovalce je obvezna visoka planinska  obutev in športno-planinska oblačila, ki naj pokrivajo celo telo. Tekmovanje poteka v vsakem vremenu, zato naj imajo ekipe v primeru slabše vremenske napovedi s sabo primerno zaščito pred dežjem.

PRAVILA

Tekmovanje bo potekalo po Pravilniku lige ter Pravilniku POT (13. seja MK PZS, dne 26.09.2012. http://www.mk.pzs.si).

Vsi tekmovalci morajo imeti s seboj planinsko izkaznico s plačano članarino za leto 2017, sicer so ekipi dodeljene kazenske točke.

Vsako uporabo mobilnih telefonov in drugih naprav za prenos govora med tekmovanjem bo organizator smatral za hudo kršitev 26. člena pravil. Prav tako je na dan tekmovanja prepovedano predhodno ogledovanje terena, zbiranje podatkov o progi, hoja po progi z namenom okoriščanja, hoja po obdelovalnem svetu in onemogočanje drugih tekmovalcev. V navedenih primeru sledi diskvalifikacija ekipe. Vodje naj opozorijo ekipe na obvezno prvo pomoč!