Domov >  Novice Ostale novice

Ustanovitev Šaleškega turnokolesarskega odseka v PD Šoštanj

Datum: 08.02.2014Število vseh ogledov: 2029

Avtor: Matej Kortnik

Planinsko društvo Šoštanj vabi na ustanovitev Šaleškega turnokolesarskega odseka, ki bo združeval turne kolesarje. Ustanovitev odseka bo v soboto 8.2.2014 ob 17. uri v prostorih stavbe občine Šoštanj.

V društvu je kar nekaj članov, ki se ukvarjajo tudi s kolesarstvom. Poleg tega se je v Šaleškmi dolini pojavila skupina turnih kolesarjev, ki delujejo zelo organizirano in ker njihova dejavnost poteka pretežno v planinskem svetu želijo svojo organizirano dejavnost nadaljevati v povezavi s planinskim društvom.

Cilji odseka so pridobitev vodnikov PZS za turno kolesarstvo in organizirano izvajanje turno kolesarskih izletov, sodelovanje pri urejanju planinskih poti, ki so namenjene tudi turnim kolesarjem in predvsem iskanje kompromisov in kulturno sobivanje v planinskem svetu z ostalimi obiskovalci gora, ki že delujejo znotraj planinskih društev.

Na ustanovitev odseka ste vabljeni vsi, ki vas zanima to vrstna dejavnost, kot tudi tisti, ki imate karšenkoli dvom o sobivanju med turnim kolesarji in pohodniki v gorskem svetu.

Matej Kortnik,

Predsednik Planinskega društva Šoštanj