AKTIVNOSTI 2018

Domov >  Novice Ostale novice

Planinski večer: HIMALAJSKE POTI - JUBILEJ EVERESTA

Datum: 17.03.2011Število vseh ogledov: 3356

Planinski večer bo v četrtek, 17.3.2011, ob 19. uri v veliki dvorani Kulturnega doma v Šoštanju.

Ob posnetkih bo predstavljena pot pod Everest in vzpon na 6189m visok vrh Imja Tse. Ob 30. letnici prvega vzpona po Zahodnem grebenu na najvišji vrh sveta, ki velja za najdaljšega in najtežjega, so se predavatelji udeležili spominskega jubileja pod tem vrhom. Skupina se je nato povzpela še na vrh Imja Tse. Članici te skupine sta bili predavateljici Magda Šalamon in Ivana Leskovar, ki vam bosta tudi predstavili doživatja na tej poti.

Odprava Everest 1979 je imela v moštvu 25 članov in 6 spremljevalcev. Vodja je bil Tone Škarja, ki pozna Himalajo kot svoj žep. Tudi Tone Škarja bo kot predavatelj sodeloval na planinskem večeru.

Omenjeni subjekti:
PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ