AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Po Krasu - (Trstelj,Cerje,Vipavski Križ...) Ostale galerije

Po Krasu - (Trstelj,Cerje,Vipavski Križ...)

Tokrat smo se odpravili na Kras.Prehodili smo Bricevo planinsko pot,ki je polna pomnikov iz prve svetovne vojne,ki govorijo o bolečini in smrti,o upanju in usmiljenju.Vojna v Posočju je še danes globoko vtisnjena v posoško in kraško površje.Med pohodom po Bricevi planinski poti smo osvojili kar šest vrhov opremljenih z vpisnimi knjigami. Z lahkoto smo osvojili Fajtl hrib,Veliki vrh,Renški vrh,Vrtovko,Stolovec in Stol.Med potjo smo opazili tudi strelske jarke,kaverne in ,,mulatjere,, ,vodne zbiralnike,ki nemo pričajo o bojih na teh tleh.Ob koncu poti smo zagledali pomnik miru na Cerju z razglednim stolpom,muzejsko zbirko in informacijskim centrom ter lepo urejenim gostinskim lokalom,ki so pomembna točka na Poti miru od Alp do Jadrana,ter odlično izhodišče za odkrivanje dediščine prve svetovne vojne na Krasu.Kasneje smo obiskali še Vipavski Križ ,kulturni spomenik,ki se je izoblikoval na okrog 100 m visokem slemenu griča v sredini Vipavske doline.V času rimskega cesarstva je v bližini potekala pomembna cestna povezava med Oglejem in Ljubljano.Po ogledu je sledila še degustacija lokalnega vina v grajski kleti kar je bilo pravo presenečenje za osemindvajset udeležencev ob koncu pohodniškega dne.

Datum: 09.03.2019