AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Smrekovec - po Šilijevih vlakah... Ostale galerije

Smrekovec - po Šilijevih vlakah...

Letos , že desetič zapovrstjo smo se planinci iz vse Šaleške doline udeležili spominskega pohoda na Smrekovec.Milan Pogorelčnik - Šili je bil ljubitej narave ,gozdar,planinski vodnik ,ki nas je mnogo prezgodaj zapustil in njemu v spomin se vsako leto udeležujemo zimskega planinskega pohoda na Smrekovec po njemu najljubših gozdnih vlakah - poteh za spravilo lesa v dolino.Zbrali smo se v Belih Vodah pri Savineku,kjer nas vedno prijazno pričakajo s čajem in še čem.Pot smo z nekaj zmogljivejšimi avtomobili nadaljevali do Encla,kjer smo zagrizli strmo v sneg po današnji prvi gozdni vlaki.Prešerno vzdušje in pogovori med prijatelji večinoma dveh sosednjih planinskih društev (PD Velenje in PD Šoštanj) nam je precej skrajšalo pot in v lepem toplem, sončnem vremenu smo kmalu ugledali piramido na vrhu Smrekovca.Lani je bilo precej drugačno vreme popolnoma zimsko z vetrom a vseeno se nas je zbralo preko petdeset tako kot letos.Po skupinskem fotografiranju smo se spustili do planinskega doma pod Smrekovcem ,kjer sta nas že čakala oskrbnika s svojim znamenitim Smrekovškim piskrom - dobro enolončnico za katero je kot še vedno dosedaj s svojim sponzorstvom poskrbelo Žagarstvo Mazej iz Belih Vod.Sledilo je prijetno druženje vpis udeležencev v spominsko knjigo ,ki je zgledno urejena od prvega pohoda dalje.Pod vodstvom planinskih vodnikov obeh društev smo se vsi varno vrnili do izhodišča in si obljubili ,da se ,če prej ne prihodnje leto zopet snidemo na Šilijevih vlakah pod Smrekovcem.

Datum: 16.02.2019