AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > GORIČKO (Serdiški in Sotinski vrh ter Tromeja...) Ostale galerije

GORIČKO (Serdiški in Sotinski vrh ter Tromeja...)

Goričko je krajinski park na severu vzhodu Slovenije ,že ime pa pove,da je tipična značilnost te pokrajine (poleg pregovorno dobre hrane in domače pijače) gričevje po katerem je speljan tudi del pomurske planinske poti ,ki smo jo pod vodstvom vodnika Marka tudi vsi uspešno in z navdušenjem prehodili.Marko je že zgodaj zjutraj poskrbel za zajtrk z domačim prekmurskim pecivom ,domače vino pa smo skrbno spravili v nahrbtnike za gašenje žeje kasneje med potjo.Pot smo pričeli pri Dajčevem mlinu pod Serdiškim bregom.Vzponi so tukaj kratki,poti pa prijetne in tako smo kmalu prispeli do Rdečega brega kakor ga tudi imenujejo domačini zaradi rdeče barve zemlje tik pod površjem Serdiškega brega,ki je s 416m drugi najvišji vrh v Pomurju le dva metra nižji od sosednjega Sotinskega vrha.Ob lično urejeni brunarici je lepo razgledno mesto za počitek in razgled po dolini Ledave.Nadaljevali smo pot po turistično - geološki poti ,ki ponuja tudi 365 nadelanih stopnic do najvišjega vrha Pomurja Sotinskega vrha 318 m visokega, imenovanega tudi Pomurski Triglav.S štirinajst metrov visokega lesenega razglednega stolpa je lep razgled po okolici tudi v obe sosednji državi.Nekaj kilometrov stran smo obiskali tudi Tromejo ,kjer na meji treh sosednjih prijateljskih držav stoji sredi gozda lep prostor ,kamor vodijo poti iz vseh treh smeri skupno pa jim je lepo trokotno obeležje opremljeno z napisi v jezikih vseh treh sosednjih držav.Avstrija-Madžarska-Slovenija,kot srce svetovne enosti.Prava enost je preplet med ljudmi različnih kultur ,ver in narodnosti piše na eni izmed tabel.Obiskali smo tudi prvo Prekmursko planinsko kočo,ki jo predstavlja okrepčevalnica Rak v Gornjih Slavečah,kjer ima lepo urejen kotiček PD Goričko -Tromeja,poznani pa so po hitro pripravljeni hrani - Hamburgerjih o katerih velikosti in okusnosti smo se tudi sami prepričali sam pa sem se odločil za Dunajski zrezek ,ki me je zelo navdušil pa imam s tem že kar nekaj izkušenj.Ogledali smo si lep, odmaknjen kotiček naše deželice ,ki nas je zelo navdušil ,preživeli lepo pozno jesensko soboto aktivno in v prijetni družbi in varno pod budnim očesom vodnika Marka z upanjem,da kdaj kaj podobnega še ponovimo.

Datum: 17.11.2018

Pod razglednim stolpom na vrhu Sotinskega brega ,ki je s svojimi 418 m najvišji vrh Pomurja.

Izhodišče današnje poti pri Dajčevem mlinu.

Med potjo.

Na bivšem mejnem prehodu z Avstrijo.

Po Sotinskem bregu ob meji z Avstrijo.

Gozdovi okoli Tromeje.

Obeležje na Tromeji.

Okrepčevalnica Rak v Gornjih Slavečah - prva Prekmurska planinska koča.

Lepo urejen planinski kotiček v okrepčevalnici Rak.

Križišče poti pred kočo in večino smo si ogledali, ostalo pač kdaj drugič.