AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > Izlet v neznano ( po delu Martinove poti ) Ostale galerije

Izlet v neznano ( po delu Martinove poti )

Minilo je leto dni od zadnjega izleta našega društva v neznano ,jesen nas razvaja s svojimi raznolikimi barvami spet je tu Martinova sobota zato smo se zopet odpravili v neznano pa čeprav tokrat zelo v bližino naše doline.Po tradicionalnem zboru na avtobusni postaji v Šoštanju je po končani pisni anketi in našem ugibanju kam bi tokrat lahko odšli sledilo prvo presenečenje s prihodom novega " gratis " Šoštanjskega busa.Popeljal nas je do naselja Pohrastnik,kjer smo pri cerkvi Sv. Mihaela strmo zagrizli po ozki stezici proti Skornem.Na igrišču v Skornem so nas pričakali s sendviči in pijačo,kavo ,potico in še čem,da smo po skupnem fotografiranju lažje nadaljevali proti vrhu Skorna.Ustavili smo se šele prav na vrhu Skorna ,kjer sta pri kmetiji Lekše prijazna domačina poskrbela ,da se nebi kdo prehladil na šibkem vetru.Nadaljevali smo navzdol proti cerkvici Sv.Antona,kjer smo si ob poti ogledali spominsko obeležje žrtvam med drugo svetovno vojno.Pri Sv. Antonu je kar močno posijalo sonce ,ki smo se mu radi nastavili pa še skupinska fotografija je lepo osvetljena. Cerkev stoji ravno na meji sosednjih občin.Cerkvena ladja menda še v občini Šoštanj ,zvonik pa že v sosednji Šmartno ob Paki.Po cesti in gozdu smo se spustili proti Lepi Njivi in nato Gneču.Ustavili smo se pri lično urejeni planinski koči na Tonijevem vrhu,kjer stoji tudi Tonijev stolp in pečat za spomin.Pot smo nadaljevali proti Slatinam in nato prav do Martinove vasi v Šmartnem ob Paki ,kjer smo si ogledali stojnice in pripravljene zanimivosti ter pod novim šotorom pogasili žejo z mladim vinom.Lepa prireditev privabi veliko obiskovalcev od blizu in daleč kot se za občino s Sv. Martinom v imenu spodobi.Sledil je le še kratek sprehod do Malega Vrha ,kjer smo pri prijaznih domačinih ob dobro založenih mizah zaključili naše letošnje izletovanje v neznano.Vodstvo izleta je razglasilo tudi rezultate letošnje ankete in ker sem bil uspešen lahko prihodnje leto ob tem prijetnem letnem času zopet pričakujete kakšno mojo fotografijo o našem takratnjem izletu v neznano.

Datum: 10.11.2018

Pred cerkvijo Sv. Antona v Skornem. (652m ).

Pod cerkvijo Sv. Mihaela na Pohrastniku.

Strmo po stari stezici proti Skornem.

Malica in krajši počitek na igrišču v Skornem.

Med potjo proti vrhu Skorna.

Najvišja točka Skorna. ( pri Lekšetovih ). Vrh Skorna 721m.

Spust proti Lepi Njivi in Gneču.

Pred postojanko ob poti. Tonijev vrh 434m.

Pod novim šotorom v Martinovi vasi v Šmartnem ob Paki.

Vzpon proti Malemu vrhu in našemu zaključku.