AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > Slovenska Čičarija Ostale galerije

Slovenska Čičarija

Čičarija je kraška pokrajina v severovzhodnem delu Istre.Na severu meji na Podgrajsko podolje,na jugu na Podgorski kras ali Belo Istro.Vleče se v jugovzhodni smeri od Kozine v Sloveniji do Reke na Hrvaškem.Preko Čičarije se vlečeta dva vzporedna hrbta.Višje vzpetine so polne kraških vrtač in brezen.V celoti je to pusta pokrajina z veliko sredozemskega rastlinja predvsem grmičevja.Poletja so razmeroma hladna ,zime pa ostre,saj je burja tukaj pogost pojav.Čičarija je ena najskromnejših slovenskih pokrajin,kar je predvsem posledica pomanjkanja vode.Padavine so sicer izdatne vendar zaradi kraške sestave tal voda hitro ponikne.Čičarija je ena najrevnejših pokrajin s prstjo,slikovita planota kotanj,vrtač in jam ter obilo vetra zato tukaj sedaj načrtujejo vetrnice za pridobivanje električne energije.

Datum: 08.04.2018

Na vrhu Goliča 890m visokega hriba enega izmed številnih vrhov Čičarije.