Domov > Fotogalerije > Korzika Ostale galerije

Korzika

Korzika (Corsica,francosko Corse) je četrti največji otok v Sredozemskem morju in hkrati francoska regija,nahaja pa se zahodno od Apeninskega polotoka.Upravno je Korzika del celinske Francije,čeprav je od nje loči Ligursko morje in je razdeljena na dva departmaja.Corse - du - Sud s sedežem v Ajacciu ter Haute-Corse s sedežem v Bastiji.Otok Korzika od severa do juga meri 183km,od vzhoda do zahoda pa 83km.Njena površina znaša 8682 kvadratnih kilometrov.Dolžina obale je ocenjena na 1000km od česar je približno tretjina peščene,preostanek pa skalnate.Na Korziki se za vsakega najde nekaj ,saj je to otok prelepih peščenih plaž,slikovitih mestec in zavidljivo lepih goratih predelov zato nobenega obiskovalca ne pusti hladnega.Korzika je otok ,ki se kopa v sredozemskem soncu,se ponaša s popolnimi plažami,kot z veličastno gorsko pokrajino ,z očarljivimi mesteci in vasmi ter prijetnim podnebjem.Najpomembnejša sestavina korziškega gospodarstva (Korzika velja za najslabše razvito francosko regijo) je turizem ,ki pa ni razvit do megalomanskih razsežnosti sredozemskih destinacij.Korzika je polna naravnih čudes.Otok je preskočil čase masovnega turizma in se izognil gradnji velikih hotelskih kompleksov ,ki so zaznamovali Španijo.Temu je pripomogel "bombaški" nacionalizem otočanov.Marsikatera bomba se je v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja razpočila na dvorišču tujih investitorjev ,ki so želeli pozidati peščene plaže.Danes je velik del otoka spremenjen v naravni park.Korzika je otok vulkanskega izvora izredno hribovit,gorat in zelen,ki pripada Franciji,čeprav se imajo domačini za vse drugo.Velik del obale je še vedno nedotaknjen in poznan kot otok lepote.Je priljubljena destinacija za vse uživače na rajskih peščenih plažah ali v zaspanih vaseh,ljubitelje neokrnjene narave,aktivnih počitnic in kampiranja.Otok je tudi raj za pohodnike.Celotno območje je prepleteno s potmi iz ene obale na drugo stran,ki vključujejo najbolj skrite,najbolj oddaljene in najbolj nedostopne predele otoka.Glavna pohodniška pot GR 20 ,ki se vije po otoku,je ena najlepših v Evropi.

Datum: 22.09.2017

Pred jezerom Nino,1743m nad morjem.