Domov > Fotogalerije > Donačka gora Ostale galerije

Donačka gora

Donačka gora je vrh visok 884m,ki se nahaja severno od Rogatca.Z zahodnega vrha na katerem je postavljen visok kamnit križ se lepo vidi Boč z okolico ,ob lepem vremenu pa pogled seže vse od osrednjih Kamniško - Savinjskih Alp do Pohorja. Na zahodnem vrhu je tudi vpisna skrinjica in slovenska zastava.Donačka gora ima dva med seboj skoraj enako visoka vrhova,zahodnega in vzhodnega,ki je mnogo bolj skalnat in je nanj speljana zavarovana planinska pot z nekaj jeklenice tik pod vrhom za varnejši dostop.Načrtovana pot je v jesenskem času zaradi lepo obarvanih krošenj dreves in narave zelo prijetna.Od cerkve svetega Jurija,ko smo izstopili iz avtobusa in pot peš nadaljevali po cesti ,kasneje po kolovozu in travni poti,čez grmičevje mimo osamljenih kmetij,po gozdni poti proti cilju.Razdelili smo se v dve skupini,tako ,da je ena odšla takoj proti zahodnemu vrhu,drugi pa smo najprej osvojili vzhodni vrh in nato preko grebena odšli na kakšnih dvajset minut oddaljeni zahodni vrh ,kjer smo se pridružili naši prvi skupini.Pot proti vzhodnemu vrhu je zelo strma ,zaradi nedavnega deževja zelo razmočena in blatna je pa zadnjih nekaj metrov pod vrhom lepo zavarovana z jeklenico.Na samem vzhodnem vrhu je zelo malo prostora se je pa dobro videlo proti sosednjemu Boču in okoliškim krajem.Po ogledu obeh vrhov smo se skupaj spustili proti Rudijevemu domu,kjer smo si privoščili daljši počitek in se dobro okrepčali.Sledil je spust po pravem pragozdu z vsemi njegovimi značilnostmi ob poti,tako ,da je ta krožna pot nazaj do vasi svetega Jurija hitro minila.Kljub zelo deževnim dnevom v preteklih dneh smo preživeli lep dan v naravi ,nekaj blata na poti nas ni odvrnilo od našega cilja in hoje po najstarejši,prvi nadelani poti v Sloveniji.Spominska plošča na skali ob poti nas je spomnila na Dr. Ernesta Froelicha ,ki je daljnega leta 1853 nadelal prvo pot na Donačko goro namenjeno predvsem gostom iz bližnje Rogaške Slatine,da so lahko zanesljivo in varno krepili svoja telesa v neokrnjeni naravi in spoznavali njene lepote in življenje domačinov ob njej.Donačka gora je s svojimi zanimivostmi vredna ogleda v vseh letnih časih in nas vedno znova preseneča s svojo drugačnostjo in enkratnostjo.

FOTOGALERIJA

Datum: 20.11.2016

Na vrhu Donačke gore,pod njenim visokim kamnitim križem 884m visoko.

Strm prvi vzpon proti kraju Sv. Jurij.

Planinci na vrhu Donačke v ozadju nad meglo Boč-Štajerski Triglav.

Pogled z zahodnega vrha Donačke gore.

Razgledi iz vzhodnega vrha Donačke gore.

Področje uradnega pragozda pod vrhom Donačke gore

Planinska postojanka nas je prijazno sprejela ,da smo se okrepčali med potjo.

Obilo vlage v ozračju in malo svetlobe v ozadju.

Mogočna drevesa na skalnih tleh.

Sončni zahod oblačnega dne!