Domov > Fotogalerije > Bavarska - Tabor odraslih planincev 2016 -1.del Ostale galerije

Bavarska - Tabor odraslih planincev 2016 -1.del

Med letošnjim taborom odraslih planincev smo obiskali Bavarsko,deželo kraljev in njihovih gradov,lepim vencem gora ob meji s sosednjo Avstrijo,deželo piva in ,,dirndlov,, športnih užitkov predvsem nogometa,to je tudi dežela avtomobilske industrije BMW,dežela številnih lepih in urejenih naravnih jezer,vse to je Bavarska in še mnogo ,mnogo več.Naše šestdnevno potepanje  po najjužnejši deželi Nemčije smo pričeli v ponedeljek  v zgodnjih jutranjih urah v Sloveniji,nadaljevali pa čez Avstrijo in Italijo.Zgodaj zjutraj po deževnem dnevu in noči nas je pozdravilo sonce in pričaralo lepo kuliso gora med njimi je najbolj izstopal najvišji Zuggspitze -najvišji vrh Nemčije ,ki smo ga planinci pred leti že osvojili in ogledali na tej mejni gori pa je bil včasih pravi mejni prehod.V dopoldanskih urah smo prispeli v Fussen ,kjer smo se povzpeli na hrib Kalvarienberg. Pot smo nadaljevali mimo jezera Schwansee ter Alpsee,kjer smo si v Hohenschwangau ogledali prečudovito stvaritev kralja Ludviga 2 Bavarskega sanjski grad Neuschwanstein.Grad je res sanjski ,prav tako njegova okolica ,da smo ostali kar brez besed in nemo strmeli v to visoko in estetsko zgrajeno stavbo zunaj in znotraj.Fotografiranje notranjosti žal ni dovoljeno,možno pa je nabaviti veliko dokumentacije in spominkov v grajski trgovini ,ki je bogato založena.Prenočili smo v Schwangau,kjer smo se drugi dan povzpeli na Sauling,goro v Allgauskih  Alpah.Vrh je res markanten,s čudovitimi panoramskimi razgledi na avstrijske in nemške vrhove.Sledil je adrenalinski sestop do koče Bleckenau in nazaj do penziona ,ki smo se ga ravno navadili pa je že nastopila selitev na drugo lokacijo tretjega dne.Med to potjo smo si ogledali romansko cerkev v vasi Wies v nadaljevanju pa še čokoladnico nato pa je sledil postanek in ogled mesteca Tagernsee.Povzpeli smo se tudi na goro Vallberg ,ki je ponujala razglede na Grossglockner,Zuggspitze in bližnje jezero Tagernsee ,kjer smo se s skokom v hladno jezero ohladili in spočili utrujene noge,ter kot prerojeni nadaljevali pot v vasico Ruhpolding,kjer smo se nastanili v enem od mnogo lokalnih penzionov tega slovitega kraja ,ki slovi predvsem po biatlonu.

FOTOGALERIJA

Datum: 22.08.2016

Skupinska fotografija v naših novih opravah za boljšo razpoznavnost med ostalimi obiskovalci gora.

Steklo avtobusa z našim novim letošnjim znakom.

Skupina med potjo po lepi naravi v ozadju nepozabna jezera,ki smo jih večkrat preizkusili. ( foto : P.Grudnik )

Na vrhu Kalvarienberga.

Ob lepem vremenu in dobri volji vzponi ne predstavljajo problema. ( foto; P.Grudnik )

V bližini gradu Neuschwanstein.

Skupinski ,,selfie,, našega glavnega vodnika Primoža. (foto; P.Grudnik )

Ploščad pod gradom Neuschwanstein.

Tudi počasi in previdno se daleč pride. (foto;P.Grudnik )

Osvajalci nekoristnega sveta.