Domov > Fotogalerije > Dan slovenskih planinskih doživetij 2016 - Mozirska koča na Golteh Ostale galerije

Dan slovenskih planinskih doživetij 2016 - Mozirska koča na Golteh

Letošnji dan planinskih doživetij je potekal v lepem vremenu na nam bližnjih Golteh.Osrednji prireditveni prostor ob kapelici na travniku med smučiščem Morava in Mozirsko kočo je ponujal veliko zanimivih aktivnosti za mlade in nekoliko manj mlade udeležence - planince in ljubitelje narave.Planinski pohodi po bližnji in daljni okolici,turno-kolesarski izlet,orientacijski pohod,plezanje po umetni steni,vesela planinska šola,prihod praporščakov planinskih društev,prikazna vaja gorskega reševanja s pomočjo helikopterja ,nastop planinskih pevskih zborov,nastop mladih harmonikarjev in planinska zabava z živo glasbo ansambla Šepet...

Planinska skupina našega društva je po začetnih težavah s prevozi na izhodišče poti v Florijanu ( dom KS ) nadaljevala pot proti Mostnarju in nato dalje proti Lepi njivi.Pot je speljana deloma po cesti ,kolovozih in seveda tudi po gozdnih poteh.Pot je pregledno markirana za to pa skrbi naše PD  (planinska pot Florjan pri Šoštanju - Šmihel nad Mozirjem- cca dve uri zmerne hoje.)Po zasluženem počitku in jutranji kavici smo pot nadaljevali proti Mozirski planini.Pot je lepa in nezahtevna ,vodila nas je mimo lepo urejenih kmetij ,žal pa je nekaj tudi zapuščenih in še čakajo na boljše čase.Po slabih dveh uricah zmerne hoje smo prispeli do Mozirske koče na Golteh na višini 1356m nmv. Koča je stalno odprta in stoji na južnem pobočju Boskovca,najvišjega vrha Golt ali Mozirskih planin.Prvo kočo je zgradila Savinjska podružnica SPD in jo odprla 5.oktobra 1896,povečali in preuredili pa so jo leta 1920.Leta 1933 so Mozirski planinci zgradili še eno kočo vse koče pa je okupator požgal avgusta 1942.Celjski planinci so leta 1946 zgradili novo kočo,ki pa je v obširnem gozdnem požaru julija 1950 pogorela,kočo so obnovili in jo odprli septembra 1951.Leta 1973 je PD Celje kočo prodalo Izletniku Celje,leta 1984 pa je kočo prevzelo PD Mozirje in jo temeljito obnovilo in posodobilo in zanjo skrbi še danes in jo leta 2011 še zadnjič temeljito obnovilo tako, da je pripravljena na svoj 120 rojstni dan kljub svoji burni zgodovini. Od koče je lep razgled  na Gornjo Savinjsko dolino z Mozirjem in Nazarjami,Goro Oljko,Celjsko kotlino,Dobrovlje in Menino planino,proti zahodu vidimo Lepenatko ,VelikiRogatec  in Savinjske alpe z Ojstrico,z bližnjega roba vzhodno od koče pa Šaleško dolino ter Paški Kozjak in Pohorje v ozadju.Z Boskovca 1588m nmv pa vidimo tudi Raduho, Peco,Travnik,Komen,Smrekovec in Uršljo goro.

FOTOGALERIJA

Datum: 18.06.2016

Skupinica pohodnikov pred poslopjem šole v Šmihelu nad Mozirjem na poti proti Mozirski koči .

Kratek počitek med potjo .

Planinsko cvetje ob poti.

Proti zastavljenemu cilju mimo planinskih domačij.

Kratek počitek in premislek in seveda foto priložnost.

Prihod pred Mozirsko kočo na Golteh. (Tokrat tudi naš oskrbnik Filip na svojem mestu ! )

Kapelica nad prireditvenim prostorom .

Sprevod društvenih praporščakov.

Presenečenje ob prihodu reševalnega helikopterja Slovenske policije.

Prešerno vzdušje na prireditvenem prostoru !