Domov > Fotogalerije > Lepenatka in Veliki Rogatec Ostale galerije

Lepenatka in Veliki Rogatec

Lepenatka je travnat vrh ,ki se nahaja južno od 1557m visokega Velikega Rogatca .Z vrha,ki ima vpisno knjižico in žig se nam odpre lep razgled na že omenjeni Rogatec ,Golte,Menino planino,Kranjsko reber ter proti osrednjim Kamniško -Savinjskim Alpam ,kjer najlepše vidimo Planjavo in Ojstrico.Naša skupina je svojo pot pričela na vrhu cestnega prelaza Črnivec na višini 902m pri znanem gostišču enakega imena.Hodili smo v smeri Kašne planine in z vsakim pridobljenim višinskim metrom postajali boljše volje saj smo svoje vsakodnevne skrbi puščali v dolini za sabo.Prav kmalu smo osvojili vrh Kašne planine imenovane tudi Kranjska reber z vpisno knjižico in štempljem .Po kratkem počitku in prigrizku ter ogledu okolice - najbolj pritegnejo bližnje Kamniško-Savinjske Alpe še vedno precej pod debelo snežno odejo,  zazrli smo se tudi proti nam bližnji Lepenatki -našemu naslednjemu cilju in pohiteli proti njej.Ob poti smo srečevali živino ,ki se je že pridno pasla na sveži travi in pridobivala na teži in kondiciji.Proti vrhu Lepenatke je vedno več gorskega cvetja in zelišč ,kar je posebej veselilo naše ženske predstavnice v pohodniški skupini.Sam vrh Lepenatke je travnat in zelo prostran z lepimi razgledi po okoliških gorah in dolinah saj je bilo vreme kot naročeno za opazovanje okolice.Po skupinski fotografiji smo se odpravili proti bivaku na Kalu 1285m nmv od koder sledi strm vzpon proti Rogatcu.Po namestitvi zaščitnih čelad smo se podali pazljivo zaradi krušečega kamenja in ozke poti z malo varovali proti vršnemu grebenu našega najvišjega dnevnega cilja.Na področju Velikega Rogatca je pred tremi leti v mesecu avgustu divjal velik gozdni požar ,ki je bil ukročen šele po več dneh s pomočjo tudi helikopterskega gašenja in posledice požara in njegova razsežnost so še vedno vidni.  Na vrhu Velikega Rogatca 1557m nmv nas je pričakal leseni križ z zvončkom želja ,ter dva krožeča jadralna padalca nad njim ,ki sta spretno izkoriščala ugodne termične razmere okoli bližnjih vrhov.Po počitku ,okrepitvi ,zadnji skupinski fotografiji tega dne je sledil pazljiv spust v smeri Luč ,kjer smo bili dogovorjeni za prevoz.Lepo smo izkoristili sončno soboto ,škoda le, da nas ni bilo več in se varno in srečno vrnili domov.

FOTOGALERIJA

Datum: 21.05.2016

Na vrhu Kašne planine imenovane tudi Kranjska reber v ozadju Kamniško -Savinjske Alpe.

Začetek naše poti na cestnem prelazu Črnivec - 902m nmv.

Lepi razgledi proti še vedno zasneženimi Alpami .

Planinsko cvetje na travnatem grebenu proti vrhu Lepenatke.

Skupina planincev med počitkom na vrhu Lepenatke.

Vrh Lepenatke 1425m -v ozadju V.Rogatec.

Prepadni grebeni proti vrhu Rogatca.

Tik pod vrhom Rogatca - v ozadju že prehojena Kašna planina in Lepenatka.

Posledice požara pred tremi leti na Rogatcu.

Veselje na vrhu V.Rogatca pod križem in zvončkom želja ! (1557m nmv ).