AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Buzet - Pot sedmih slapov Ostale galerije

Buzet - Pot sedmih slapov

Start poti je v Buzetu v hrvatski Istri na parkirišču pivovarne Favorit nato pa se pot vije ob kanalih reke Mirne. Pot kmalu preči reko Mirno prek lesene brvi in kmalu se približa prvemu slapu poimenovanemu Zagon.Pot je vseskozi lepo označena ,vseeno pa je potrebno paziti ,da ne zaidemo sicer pa so Istrski planinci zelo delavni,saj je vsa pot na novo nadelana in opremljena z varovali kjer je to potrebno.Prek Napoleonovega mostu ,ki je svojevrstna atrakcija in odlično ohranjen se prispe v vas Kotle.Nekoč je bila to velika cvetoča vas sedaj pa je praktično nenaseljena in do nje se pride po makadamu.Obratuje le majhna gostilnica - konoba,edina ob celotni poti.Še vedno se vidi blišč nekdanje velike vasi ,na katero spominjajo velika mogočna poslopja ,ki pa so v glavnem zapuščena in v ruševinah.Spodaj pod gostilnico je slikovit peti slap ob poti. Tu je reka v beli kraški kamen izdolbla korita in ustvarila majhne slapiče in tolmune.Na koncu se pred mlinom ,ki ne obratuje več spusti globoko v lep tolmun.Iz Kotel se vrnemo po drugi poti in obiščemo še preostala dva slapova in se po večkratnem prečkamju rečice vrnemo nazaj na izhodišče v Buzet.

Fotografije: Vladimira in Milan Lepko

FOTOGALERIJA

Datum: 16.04.2016

Skupinska fotografija vseh udeležencev pohoda.

Na začetku poti.

Fitt ness na prostem ob poti.

Drugi slap ob poti z imenom Bačva.

Slap Vela peč ob zeleno modrem jezeru.

Lepote ob poti.

Postanek in kratek počitek ob poti.

Napoleonov most.

Poslušanje razlage o znamenitostih ob poti naše vodnice Andreje.

Že muzejski eksponati ob poti nekoč zelo napredne vasi.