AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > E6 pot , Iški vintgar-Bloke Ostale galerije

E6 pot , Iški vintgar-Bloke

Iški vintgar je slikovita soteska med Krimom in Mokrcem.Soteska je zelo ozka in globoka dolina v obliki črke V s strmimi pobočji.Ker ima soteska ponekod skoraj prepadne stene jo nekateri imenujejo tudi vintgar.Vrezana je v obsežne sklade dolomita in apnenca na nekaterih mestih je globoka tudi po več kot 400 metrov.Nastala je zaradi ugrezanja bližnjega Ljubljanskega barja. Veliko višinske razlike so povzročile hitrejše vrezovanje Iške.Ker so bila v hladnejših obdobjih pobočja verjetno manj poraščena je Iška še toliko lažje odnašala gradivo in ga odlagala na Iškem vintgarju.

FOTO;Vladimira Lepko

FOTOGALERIJA

Datum: 03.04.2016

Skupinska - vseh udeležencev proti koncu poti .

Kratek počitek in posvet na poti.

Previdno po ozki stezici.

Štirje mušketirji -vodniki PD Šoštanj .

Iz stražarskega mesta proti počivajoči skupini pohodnikov .

Vojaško disciplinirani.

V lepo urejeni koloni.

Počitek in prigrizek pred domom Veteranov Velike Lašče .

Še zadnja za spomin .

Vladimira Lepko - avtorica današnjih fotografij zaradi moje odsotnosti -seveda upravičene !