AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > Planinski večer in otvoritev novih prostorov društva Ostale galerije

Planinski večer in otvoritev novih prostorov društva

V petek zvečer smo planinci dočakali otvoritev novih prostorov našega društva.Po več kot leto dni trajajoči obnovi  vile  Lučka smo si jo lahko pobližje ogledali z njeno novo vsebino. Po lanski izselitvi vrtca Šoštanj -enote Lučka so se pričela dolgotrajna in obsežna dela na tem starem objektu na Koroški 13 v Šoštanju.Družno so sodelovali vsi štirje novi najemniki prostorov ter v obnovo vložili veliko svojega prostega časa in moči, seveda po svojih zmožnostih in sposobnostih .Planinci bomo v hiši sobivali skupaj s Šaleškim  alpinističnim odsekom ,Taborniki rodu Pusti grad ter Mladino Šoštanja.Vsi našteti imamo svoje prostore v hiši nekaj prostorov pa je skupnih.(sanitarije,večnamenska dvorana, sejna soba in še kaj bi se našlo.) V hiši je urejen tudi manjši mladinski hotel ,sobica za prosto plezanje in kmalu upajmo tudi manjši gostinski objekt.Na dokončno ureditev čaka še okolica hiše in upamo ,da bo kmalu uspelo urediti še fasado na celotnem objektu.Poleg društvene pisarne smo v kleti hiše pridobili tudi dva manjša prostora za shrambo naše skupne opreme in orodja našega vodniškega in markacijskega odseka na enem mestu ,kar do sedaj ni bilo mogoče.Naši markacisti zgledno urejujejo kar dvanajst planinskih poti v okolici našega kraja v skupni dolžini preko 100km. Novi prostori bodo dali nov zagon in veselje pri urejevanju poti v naravnem okolju - koliko je bilo dela samo pri odpravljanju posledic žledu na naših gozdnih poteh.

Skrbno smo prisluhnili naši članici Vladimiri Lepko ,ki nam je v sliki in besedi predstavila svoji potovanji v zahodno Ameriko in Kanado po njihovih naravnih parkih ,ki presenetijo s svojo raznolikostjo ,lepoto in velikostjo.(največji in najstarejši narodni park na svetu Yellowstone...)Narodni parki v zahodni Kanadi pa s svojimi naravnimi lepotami ,vodnatostjo pokrajine in ostanki ledenikov nikogar ne pustijo ravnodušnega.

Vsak udeleženec je pred otvoritvijo sobe prejel skromno spominsko darilce-malo priponko s simbolom PD Šoštanj,primerno za kamor koli,nato pa je sledilo druženje ,pogovori in manjša pogostitev ter ogled vseh novopridobljenih prostorov . Upam ,da se kmalu srečamo na naslednjem planinskem večeru sedaj ,ko imamo lep skupen prostor za druženje in izmenjavo vtisov z raznih popotovanj.

FOTOGALERIJA

Datum: 18.03.2016

Slavnostni prerez otvoritvene vrvi pred novo pisarno PD Šoštanj. (trio Kortnik )

Pozdrav in otvoritev prvega planinskega večera v novih prostorih.

Naša članica Vladimira Lepko med potopisno -slikovno predstavitvijo v novem skupnem večnamenskem prostoru v ,, naši hiši ,,

Zbrano poslušalstvo v novem ambijentu.

V pričakovanju na hodniku pred novo pisarno.

Pravi ,,špalir,,udeležencev otvoritve.

V novi društveni pisarni.

Iz balkona skozi okno proti društvenim pokalom in priznanjem.

Veselo druženje in zadovoljstvo ob novi pridobitvi.

V slogi je tudi uspeh - sestrska nesebična pomoč v novi plezalni sobi v hiši.