AKTIVNOSTI 2018

Domov >  Fotogalerije Ostale galerije

Šisernikova pot ( Legen - Kremžarjev vrh - Dravograd )

Šisernikova pot vodi po severozahodnem obrobju Pohorja.Imenovana je po zaslužnem planincu ,markacistu in alpinistu iz Slovenj Gradca.Pot smo pričeli na Legnu nad Slovenj Gradcem od koder nas je ločila dobra ura hoda do Kremžarjevga vrha ali pogovorno priljubljene Kremžarce nad Sl. Gradcem.Tik pod vrhom je planinska postojanka od koder je do  pravega vrha še deset minut hoje.Sledilo je fotografiranje in obvezna malica izpod rok prijaznega oskrbnika ali pa kar iz nahrbtnika.Po kratkem počitku nas je pot vodila najprej po grebenu proti severu,kjer smo se najprej nekoliko spustili ter nato pot nadaljevali po obronkih in mimo nekaj hribovskih kmetij do končnega našega cilja na avtobusnem postajališču v Dravogradu.

Jože Šisernik (1933 - 1980 )

Človeku po katerem se imenuje priljubljena planinska pot zlasti med domačini ,ki jo obiskujejo organizirano vsako leto v mesecu februarju je srce prenehalo biti v trenutku ,ko je na smuški tekmi vrh Pohorja pripeljal v cilj.Jože Šisernik se je rodil leta 1933 na Legnu pri Sl. Gradcu ,kjer se je že v rani mladosti naužil lepot Pohorja , Uršlje gore in Pece in zato tudi vse življenje planinaril.Od leta 1953 je sodeloval v planinskem odboru PD Sl. Gradec ,žrtvoval se je za vzgojo šolske ,delavske in kmečke mladine ji približal naš planinski in alpski svet,ter z njimi večkrat prehodil vse naše gore.Od leta 1965 so ga poznali kot izrednega alpinista saj je nenehno zahajal v stene .Bil je član gorske reševalne službe in vodja alpinističnega odseka vse do svoje prerane smrti.

Datum: 22.04.2018
« Prejšnja slika |  Fotogalerije  | Naslednja slika » |