AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Planinski izlet in tura v Švico

Planinski izlet in tura v Naravnem parku Ela (Davos - Švica)
Pričetek: 10.08.2019
Konec: 11.08.2019
Lokacija: Švica
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

Planinski izlet in tura v Naravnem parku Ela (Davos - Švica)

Datum odhoda: 10. in 11. avgust

Vodnik: Primož Grudnik, Janez Kugonič, Anja Lampret

Zahtevnost poti: lahka pot, zahtevna pot

Opis: Po nekaj letih se Šoštanjski planinci ponovno odpravljamo v Švico in sicer v največji naravni park v Švici - Ela (600 km2). Nastanjeni bomo v bližini svetovno znanega mesta Davos, ki je svojo popularnost najprej dosegel zaradi svoje mikroklime, ki so jo zdravniki priporočali pljučnim bolnikom.

Osvojili bomo dva vrhova, ki pa bosta objavljena v mesecu juliju 2019, ko bomo vedeli kakšne bodo vremenske razmere. Dolge gorske verige s čudovitimi vrhovi in jezeri, neokrnjeno naravo in povezanostjo mest, organizacij pri ohranjanju narave nam pokaže kako lahko medkrajevno sodelovanje pripelje do čudovitih doživljanj, ki nam jih ponujajo.