AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

dvodnevni izlet v Julijske Alpe

Planinski izlet Planina Krstenica in Viševnik (2050 m)
Pričetek: 20.07.2019
Konec: 21.07.2019
Lokacija: Triglavski narodni park
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

Škednjovec (2309 m), Mali in Veliki Draški vrh (2243 m)

Planina Krstenica, Viševnik (2050 m)

Datum odhoda: 20., 21. julij

Vodniki: PrimoĹľ Grudnik, Janez KugoniÄŤ, Anja Lampret

Zahtevnost poti: Lahka in zahtevna pot

ÄŚas hoje: 1. dan: 7 h, 2. dan: 7 h

Opis:

Letošnji dvodnevni izlet v Julijce bomo organizirali v dveh teĹľavnostnih skupinah. Prvi, tisti z malo veÄŤ poguma in kondicije se bodo podali po brezpotjih na Škednjovec in V. Draški vrh, ostali pa bodo veÄŤ ÄŤasa posvetili obÄŤudovanju planin in lepim razgledom, ter se na koncu povzpeli na Viševnik. Seveda ne bomo povsem loÄŤeni in si bomo delili izhodišÄŤe na planini Blato, se skupaj poveselili na Vodnikovi koÄŤi na Velem  polju in sestopili na Pokljuko.

Prva skupina:

1.dan

Od izhodišÄŤa na planini Blato se bomo podali proti planini Krstenica, od tu pa pod Stogi in mimo opušÄŤene planine Jezerce do Lazovškega prevala. Tukaj se naša pot zdruĹľi z markirano potjo, ki vodi od planine v Lazu do Velega Polja.  Po tej poti bomo nadaljevali do Mišeljskega prevala in se po grebenu povzpeli na vrh Škednjovca, kjer je tudi najzahtevnejši del poti.  Sestopili bomo nazaj do prevala in po markirani poti nadaljevali do Vodnikove koÄŤe.

2.dan

Po zajtrku se bomo po markirani poti odpravili do Studorskega prevala , od tam pa se bomo usmerili  proti V. Draškem vrhu. Pot bomo nadaljevali mimo M. Draškega vrha in Viševnika, ter se spustili do Rudnega Polja, kjer nas bo ÄŤakal avtobus.

Druga skupina:

1.dan

Od Ĺľelje udeleĹľencev bomo lahko izbirali med dvema potema in sicer:

• Od izhodišÄŤa na planini Blato se bomo najprej povzpeli do Planine pri jezeru, kjer bo naš prvi postanek in ÄŤas za okrepÄŤilo. Nadaljevali bomo po markirani poti do planine v Lazu in se nato povzpeli na Lazoviški in kasneje še na Mišeljski preval.
  • Od izhodišÄŤa na planini Blato se bomo usmerili in povzpeli na planino Krstenica, kjer bomo naredili postanek in se nato pod Stogi mimo opušÄŤene planine Jezerce povzpeli proti Jezerskemu prevalu.

Pot se nato spusti in nas mimo planine pod Mišelj vrhom in Malega polja pripelje do Vodnikove koÄŤe, kjer bo cilj prvega dne.

2.dan

Skupaj s prvo skupino se bomo podali po markirani poti do Studorskega prevala, nato pa zaobšli Draški vrh in se mimo jezerca po dolini povzpeli na Srenjski preval od koder nas le še streljaj loÄŤi do vrha Viševnika. Sestopili bomo do Rudnega polja, kjer nas bo ÄŤakal avtobus.