AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

tradicionalni planinski pohod v organizaciji PD Šoštanj in ŠD Ravne

Planinski pohod po Ravenski planinski poti (710m)
Pričetek: 25.06.2019
Lokacija: Ravne pri Šoštanju
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
 ŠPORTNO DRUŠTVO RAVNE

Pohod po Ravenski poti

Datum: torek, 25. junij

Vodnika: Jure Grudnik, Monika Tajnik

Zahtevnost poti: lahka

Čas hoje: 5 ur

Opis: Ravenska pot je obhodnica okoli Raven pri Šoštanju. Planinska pot je bila urejena in registrirana leta 2004, ko je po njej ob otvoritvi 25. junija, po njej potekal tudi prvi pohod. Pot poteka večinoma po kolovozih in gozdnih stezah. Najvišji vrh je s 710 metri nadmorske višine Vrholanov vrh, s katerega se odkriva čudoviti pogled na celotno Šaleško dolino.

Že tradicionalno PD Šoštanj v sodelovanju s ŠD Ravne, vsako leto organizira pohod po tej 16 km dolgi poti. Nekje na dobri polovici prehojene poti je organizirano tudi družabno srečanje pri kmetiji Abidnikovih za katerega poskrbi Športno društvo Ravne.