AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

1. DAN: Kornock - Rinsennock - Königstuhl - Seenock - Sauereggnock - Stubennock

2. DAN: Dr. Josef-Mehrl-Hütte - Gaipahöhe - Schwarzwand - Laussniter See - Bundschuh

Planinski izlet v Krške Alpe (Avstrija)
Pričetek: 22.06.2019
Konec: 23.06.2019
Lokacija: Krške Alpe, Avstrija
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

KRŠKE ALPE (Avstrija)

Vodniki: Jure Grudnik, Bojan Rotovnik, Primož Grudnik, Janez Kugonič

Datum odhoda: 22.06.2019 izpred AP Šoštanj.

Datum prihoda: 23.06.2019 v večernih urah.

Oprema: Pohodni čevlji, pohodne palice, hrana in pijača iz nahrbtnika, spalna vreča (avtobus nas bo prvi dan počakal pri koči, tako, da lahko pustite stvari za prenočitev na avtobusu.

Zahtevnost: Tehnično lahka pot večinoma po travnati površini.

1. DAN: Kornock - Rinsennock - Königstuhl - Seenock - Sauereggnock - Stubennock

Pot bomo pričeli v smučarskem središču Turracher Höche (1763 m), kamor bomo z avtobusom prispeli okoli 8.30 ure. Najprej se bomo preko smučišča povzpeli na Kornock (2193 m), nekaj minut zatem pa bomo že stali na vrhu Rinsennock (2334 m), ki omogoča izjemen razgled na okolico. Sledi spust do prvega večjega pašnika, kjer bomo po 4 urah hoje naredili daljšo pavzo za malico. Na tem mestu je tudi izvir vode. Ko se primerno okrepčamo, pot nadaljujemo proti najvišjemu vrhu prvega dne, proti mogočni gori Königstuhl (2336 m). Planinska pot iz Turracherja do Königstuhla s strani pohodnikov ni pretirano obiskana, je pa zato opazovanje čudovite narave še toliko bolj pristno. Po osvojenem vrhu pot nadaljujemo čez grebenski del, kjer osvojimo še vrhove Seenock (2260 m), Sauereggnock (2240 m) ter Stubennock (2092 m) in se nato spustimo do pl. koče Dr. Josef-Mehrl-Hütte (1720 m), kjer bomo prenočili. Za pot, ki ni tehnično zahtevna, je potrebna dobra telesna pripravljenost, saj je hoje za 9 ur. Na poti ni nobene koče, zato imejte s sabo dovolj hrane in pijače. Čelada ni potrebna.

Po zajtrku si bomo oprtali nahrbtnike in se podali na pot. Najprej se bomo po travnatih pobočjih povzpeli na 2192 m visok vrh Gaipahöhe. Nato bomo pot nadaljevali po prostranih planinah s prekrasnimi razgledi in v družbi govedi, ki pase gorsko travo. Pot na s bo vodila malo gor in malo dol mimo številnih jezer do najvišjega vrha tega dne Schwarzwand (2214m). Od tu nas čaka spust do jezera Laussniter See in naprej do Laussnitzer hütte na istoimenski planini. Tu bomo imeli daljši počitek in možnost okrepčitve v koči. Ko se bomo okrepčali se bomo spustili po gozdni poti, do doline Bundschuh, kjer bo pri muzeju Hochofen Bundschuh konec naše ture. Pot tehnično ni zahtevna, potrebna pa je dobra telesna pripravljenost saj bomo na poti 7 - 8 ur.