AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Turno kolesarjenje: �mihel nad Mozirjem (712m) - Kone�ka planina (1210m) - Dom na Smrekovcu (137
Pričetek: 09.06.2019 ob 07:30 uri
Konec: 09.06.2019 ob 15:00 uri
Lokacija: Golte - Smrekovec
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Grudnik PrimoĹľ 031 583 273

Šmihel nad Mozirjem - KoneÄŤka planina - Smrekovec

Datum odhoda: 9. junij, 7.30 AP Šoštanj

Vodniki: Primož Grudnik, Tomo Drolec, Žiga Kugonič

Zahtevnost poti: srednje teĹľka, V3, S4

ÄŚas voĹľnje: 3 h

Oprema: tehniÄŤno brezhibno gorsko kolo s profiliranimi gumami in vsaj sprednjim vzmetenjem, ÄŤelada, rokavice, oÄŤala, rezervna majica, hrana in pijaÄŤa iz nahrbtnika, rezervna zraÄŤnica, tlaÄŤilka, orodje, komplet za krpanje zraÄŤnic, osebni dokument

Opis:

Z organiziranim prevozom se bomo peljali v Šmihel nad Mozirjem, kjer bo naše izhodišÄŤe. Od tam se bomo peljali po asfaltni cesti v smeri Golte. Kar hitro bomo zagledali manjše kriĹľišÄŤe, kjer se bomo usmerili proti KoneÄŤki planini. Asfaltno podlago bo hitro zamenjal makadam, ki nas bo po dolgem klancu (V3) pripeljal do KoneÄŤke planine, kjer bomo naredili odmor za malo daljši poÄŤitek. Sledilo bo kolesarjenje med planinami(PotoÄŤka, Pleška, NaraloÄŤka) in nato spust do sedla Kal (S3). Usmerili se bomo proti Atelskem sedlu in naprej do Doma na Smrekovcu. Tukaj bomo opravili glavni poÄŤitek. Sledil bo spust po makadamski cesti do Belih Vod in naprej po asfaltu do Šoštanja, kjer bomo zakljuÄŤili naše kolesarjenje.