AKTIVNOSTI 2019

Zahtevnost poti: lahka pot

Čas hoje: 9 - 10h

Opis:

Pot, ki povezuje dediščino 1. svetovne vojne od Alp do Jadrana, je vpisana na poskusni seznam UNESCO dediščine.

Zgodbe preteklosti, ki jo je zaznamovala krvava soška fronta, v številnih muzejih na prostem, obeležjih, pokopališčih opisujejo zaznamovanost sicer nebeško lepega območja Doline Soče s 1. svetovno vojno.  Pot miru, ki je v celoti dolga 230 km, poteka deloma na slovenskem, deloma na italijanskem ozemlju.

Popotniki, ki boste stopali po poteh Poti miru, kjer so sto-tisoči mladi fantje različnih narodnosti pustili svojo mladost, neizživete sanje in življenja, spominjajte se neizmernega trpljenja in krikov umirajočih. Naj vas prevzame hvaležnost za mir in lepoto zelene narave doline Soče, ki je bila v času 1. svetovne vojne okrnjena z glasnimi eksplozijami in grmenjem orožja.

Z organiziranim prevozom se bomo odpeljali do trdnjave Kluže, ki leži v neposredni bližini Bovca. Po kratkem ogledu trdnjave se bomo podali po lahki označeni poti na vrh Rombona. Pot bomo nadaljevali čez sedelce (malce strmejši in gruščnat del poti) mimo Čukle (obisk vrha), na Planino Goričica in po pešpoti do Bovca.