AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Planinski izlet na Kriško goro (1471m) in Tolsti vrh (1715m)
Pričetek: 25.05.2019
Lokacija: Gorenjska
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

KRIŠKA GORA in TOLSTI VRH (1715 m)

Datum in čas odhoda: sobota, 25. maj ob 07.00, AP Šoštanj

Vodniki: Igor Rezman, Marko Borovnik,

Zahtevnost poti: Lahka pot

Čas hoje: 5 - 7 h

Cena: 15€

Opis: Kriška gora (staro ime Gojška planina, po kraju Gozd (v lokalnem narečju izgovori kot Gojzd, Tržičanom znana tudi kot Kokovnica) je dobrih 5 kilometrov dolg greben, ki se razprostira vzhodno od Tržiča, zahodno od Storžiča, južno od Košute in severno od Golnika ter Udin boršta. Ime je gora dobila po vasi Križe, ki leži tik ob njenem vznožju. Na 1471 m stoji Koča na Kriški gori, do katere iz vasi Gozd poteka tovorna žičnica. Najvišji vrh grebena je Tolsti vrh (1715 m). Včasih zahodnega dela grebena ni preraščal gozd, saj so senožeti redno kosili in pokošeno travo namenili za krmo konjev v kriški vojašnici.

Tokratni društveni izlet bomo priredili tako, da bosta organizirani 2 različni turi. Lažja, pri kateri se bomo povzpeli na vrh Kriške gore do koče in težja oz. daljša tura, pri kateri bo skupina osvojila še Tolsti vrh. Udeležnci lažje ture morajo biti sposobni hoditi (upoštevanje samo hoje) cca 5h, za težjo pa še 2 uri več. Namen ture oz. izleta je, da lahko vsak udeleženec najde primerno zahtevno turo zase. Ob prijavi prosimo sporočite za katero turo se prijavljate - lažjo ali težjo.