AKTIVNOSTI 2019

Vodnika: Vlado Stropnik, Filip Vrabič

Zahtevnost:  lahka označena pot

Čas hoje: 4-5 h

Opis: V naslovu imenovani hrib leži na Koroškem ali bolj točno v hribovju med rekama Dravo in Mežo, ki se po svoji dolžini razteza med Dravogradom na vzhodu in sedlom Holmec na zahodu. Na južnih pobočjih tega hribovja ležijo, slovenski javnosti, iz Vorančevih črtic in povesti poznane vasi. To so Šentanel, Jamnica, Strojna, Brinova gora itd.

Izhodišče našega planinskega pohoda bo Dravograjsko jezero, ob cesti proti Libeličam. Pot nas bo vodila mimo lepo obnovljene cerkve Sv. Križa in v nadaljevanju po kolovozih v  gozdu, mimo samotnih kmetij, skratka značilni Koroški pokrajini, do vrha Šteharskega vrha, kakor mu po domače rečejo domačini. Sestopili bomo po južnih pobočjih, po malce krajši poti v Ravne na Koroškem, kjer nas bo čakal avtobus.

Ker je to praznični dan,upajmo še na kakšen zanimiv dogodek!