AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

lahka označena pot

Planinski izlet Cerje (343m) - Trstelj (643 m)
Pričetek: 09.03.2019
Lokacija: Kras
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

CERJE - TRTELJ (643 m)

Datum odhoda: sobota, 9. marec ob 06.00, Avtobusna postaja Šoštanj
Vodniki: Matej Kortnik, Vlado Stropnik
Zahtevnost: lahka označena pot
Čas hoje: 6 h

Cena: 20€

Opis poti: Katero gorovje leži na severu oz. severovzhodu Vipavske doline bi nas verjetno večina uspelo našteti vrhove kot so Čaven, Golaki, Nanos, ... Katero gorovje pa zapira dolino na južni strani doline? Tam je seveda Kras. Pa je res samo Kras?

Med dolino in Krasom leži še zelo zanimiv greben, ki se prične dvigati JV od  Nove Gorice in z manjšimi prekinitvami v smeri vzhoda vleče vse do Razdrtega. Greben je gorniško najbolj zanimiv prav v zahodnem delu od Cerja do Trstelja, ker je tam neposeljen in glede na okolico relativno najvišji. Ta del bo tudi cilj našega izleta. Kod se bomo povzpeli na greben in spustili z njega naj ostane še skrivnost, bomo pa obiskali kulturni spomenik »Pomnik braniteljem slovenske zemlje med I. svetovno vojsko na Cerju, Stjenkovo kočo na Trstelju pa še kaj ob obronkih krasa ali Vipavske doline.

Lepo vabljeni na pomladanski potep na Primorsko!