AKTIVNOSTI 2019

Vodniki: Igor Rezman, Marko Borovnik, Zvonko Koželjnik
Zahtevnost:  Lahka pot
Čas hoje: 3 ure

Tradicionalno se bomo tudi letos v februarju pod okriljem Planinske sekcije Gaberke planinci udeležili pohoda po Gaberški poti. Kot že samo ime pove, pot poteka po mejah krajevne skupnosti Gaberke, trasa pa se zaradi posledic rudarjenja včasih tudi spremeni in pomakne nekoliko proti severu, kar jo dela še bolj zanimivo.

Kot vsako leto se bomo v nedeljskem popoldnevu dobili pri gasilskem domu v Gaberkah, kjer se naš pohod prične. Najprej se bomo povzpeli na Pristavo mimo prve izmed dveh večjih domačij, ki nas čakata na poti (Apat). V nadaljevanju se bomo spustili proti Velunji, nato pa nas zopet čaka vzpon proti Plešivcu in k drugi domačiji na Čančevem vrhu. Čaka nas še Ležen, kjer bodo najbolj vidne posledice rudarjenja in vsako leto večje Družmirsko oz. sedaj že tudi Gaberško jezero.

Po končanem pohodu vas seveda vabimo na planinski čaj in domači kruh, najmlajši in najstarejši pohodnik pa prejmeta nagrado. Pot je krožna, primerna za vse, za njo pa potrebujemo cca. 3-4 ure zmerne hoje. Potrebna je planinska obutev in oblačila, primerna vremenu.