AKTIVNOSTI 2019

Vodniki: Bojan Rotovnik, Matej Kortnik in Andrej Veternik

Zahtevnost:  Lahka turna smuka

Čas hoje in smučanja: 4-5 ure

Opis: PD Šoštanj za namen popularizacije turnega smučanja občasno organizira lažji turno-smučarski izlet na področju Smrekovca in Mozirskih planin. V letu 2019 se bomo odpravili iz Mozirskih planin na Smrekovec in nazaj. Zbrali se bomo ob 8:00h na Mozirski koči na Golteh 1356m in se najprej povzpeli na najvišji vrh Mozirskih planin, Boskovec 1587m, nato pa sledi prvo turno smučanje predvsem po gozdnih vlakah vse do sedla Kal 1318m. Nadaljevali bomo po gozdni cesti do Doma na Smrekovcu 1377m in se takoj vzpnemo na Smrekovec 1577m, po krajšem spustu pa sledi odmor v planinski koči in zatem še povratek nazaj mimo Kala in Istej do parkirišča pri Alpskem vrtu na Golteh.

Za udeležbo na izletu je potrebna ustrezna fizična pripravljenost ter osnovna turno-smučarska in planinska oprema. Skupni čas hoje s smučmi in smučanja ne bo presegel 5 ur.