AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

V Vili Lučka na Koroški cesti 13 v Šoštanju

Planinski večer: izdaja Planinskega popotnika in predavanje iz zgodovine planinstva
Pričetek: 23.01.2019 ob 17:30 uri
Konec: 23.01.2019 ob 19:00 uri
Lokacija: Vila Lučka, Šoštanj
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

PLANINSKI VEČER

V sredo, 23. januarja 2019, bo ob 17.30 uri v Vili Lučka v Šoštanju potekal tradicionalni planinski večer PD Šoštanj, ki bo posvečen 115. obletnici organiziranega planinstva v Šoštanju. V letu 1904 je bila namreč v Šoštanju ustanovljena Šaleška podružnica Slovenskega planinskega društva, katere naslednik je Planinsko društvo Šoštanj.

V prvem delu planinskega večera nam bo znani slovenski zgodovinar, ki je tudi alpinist in športni plezalec, dr. Peter Mikša, predstavil zgodovino slovenskega planinstva s poudarkom na zgodovini slovenske planinske organizacije.

V drugem delu pa bo predstavitev nove številke društvenega glasila Planinski popotnik, ki bo ob že tradicionalni predstavitvi preteklih in prihodnjih aktivnosti PD Šoštanj vključevala tudi vpogled v bogato tradicijo planinstva v Šaleški dolini.

V zaključnem delu planinskega večera pa bodo na voljo za ogled tiskovine, ki jih je izdalo Planinsko društvo Šoštanj v zadnjih 25 letih, poleg tega pa bo nekaj časa namenjeno tudi druženju.

Vabljeni!