AKTIVNOSTI 2019

Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

Datum odhoda: Nedelja, 6. januar 2018, AP Šoštanj ob 07.30

Vodniki: Jurij Drev, Vlado Stropnik

Zahtevnost poti: Lahka pot v zimskih razmerah

Čas hoje: 5 h

Oprema: planinski čevlji, pohodne palice, gamaše, (oprema za lahko zimsko pot)

Opis: Prvo zimsko lahko turo bomo pričeli na sedlu med Kotečnikom  in Gozdnikom. Od tu se bomo čez Pirnice, povzpeli do planinskega doma na Šmohorju (784m). Od doma se bomo povzpeli na Malič (936m), od koder se bomo nekaj  časa vračali po isti poti nazaj proti domu na Šmohorju. Pred planinskim domom na Šmohorju se bomo podali na pot, ki vodi do planinskega doma na Brnicah (457m), kjer bomo končali s turo.