AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Bohinjske gore so seveda več kot samo Triglav. V vencu oklepajo ta prelepi kot v osrčju Julijskih Alp na koncu katerega se vije Bohinjsko jezero. V sebi skrivajo ogromno vršacev, hudournikov, planin, prelepe visokogorske gozdove, razglede, mir in samoto. Vsak lahko poišče Zlatorogove zaklade, ki jih je le ta razmetal vse naokoli. Treba se je samo potruditi in stopiti na pot.

Pričetek: 18.11.2018 ob 05:00 uri
Konec: 19.11.2018
Lokacija: AP ŠOŠTANJ
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Grudnik, Primož

JESENSKO PLANINARJENJE NA OBMOČJU BOHINJSKIH VRHOV – BREZPOTJE - Zadnji Vogel ( 2327m), Mala Zelnarica (2310 m)

Začetek našega planinarjenja po Bohinjskih vrhovih bomo pričeli pri planini Blato od koder se bomo po gozdni cesti pričeli vzpenjati proti Planini jezero in naprej proti Dednemu polju.  Usmerili se bomo na desno proti Vratcem. Pot nadaljujemo po markirani poti do večjega melišča, kjer se po brezpotju vzpnemo proti Voglom. Po strmem vzponu bomo prišli do grebena, ki nam bo ponudil čudovite razglede na osrčje Julijskih Alp. Na Zadnjem Voglu se bomo spustili do Vratc. Nadaljevali bomo proti Mali Zelnarici. Po osvojenem vrhu bo sledilo prečenje pod grebenom vse do Štapc. Sledil bo še spust do izhodišča. V primeru dobrega vzdušja in lepega vremena lahko pride do manjših odstopanj pri programu.

Datum: 18.11.2018

Vodniki: Primož Grudnik, Janez Kugonič

Zahtevnost poti: Zahtevno brezpotje

Čas hoje: 8 h