AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Mrzlica je v zadnjih nekaj letih postala izredno priljubljena izletniška točka, posebej za obiskovalce iz Savinjske doline in Zasavja. S svojimi 1122 metri nadmorske višine je četrta najvišja gora zasavskega hribovja in z nje je, tako kot s Kuma, izjemen razgled, saj so vsi bližnji vrhovi precej nižji.

Izlet na Mrzlico (1122 m)
Pričetek: 07.01.2018 ob 07:30 uri
Konec: 07.01.2018 ob 15:00 uri
Lokacija: AP Šoštanj
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Jure Drev

Vodniki: Jurij Drev, Igor rezman

Zahtevnost poti: lahka zimska pot

Oprema za lahko zimsko turo

Čas hoje: 5 ur

Prijave: v cvetličarni Nahtigal do sobote 6.1.2017

Cena: 7 €

Na Mrzlico vodi, kar nekaj poti iz savinjske doline in Zasavja. Mi se bomo na Mrzlico povzpeli po eni poti iz savinjske doline, ter sestop izvedli po drugi poti nazaj v dolino. Sam vzpon in sestop bo odvisen od vremenskih razmer. Po nekaterih podatkih naj bi bila koča na Mrzlici celo najbolj obiskana planinska postojanka v slovenskem sredogorju. Kočo upravlja planinsko društvo Trbovlje. Koča sama je nekoliko pod vrhom Mrzlice (okrog 30 metrov) in na vrh vodi strma pot skozi gozd. Na vrhu je razgledna plošča, ki nam omogoča dobro orientacijo, pri razgledu s vrha Mrzlice.