Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Celodnevno planinsko dogajanje pod Storžičem, doživetja za mlade planince, družine in odrasle, vodeni planinski in turnokolesarski izleti, plezanje na plezalnem stolpu in v družbi Jureta Bečana, predstavitev gorskega reševanja, nastop planinskih pevskih zborov, osrednja prireditev s sprevodom praporščakov in še več je dobrih razlogov, da se nam v soboto, 17. junija 2017, pridružite na Domu pod Storžičem. Prisrčno vabljeni, saj PD Šoštanj skupaj s PD Velenje organizira udeležbo na tem dogodku, ki bo potekalo v soboto, 17. junija 2017, na Domu pod Storžiču.

DAN SLOVENSKIH PLANINSKIH DOŽIVETIJ 2017 – srečanje slovenskih planincev
Pričetek: 17.06.2017 ob 06:30 uri
Konec: 17.06.2017 ob 19:00 uri
Lokacija: AP Šoštanj
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
 PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE
PD VELENJE
Povezava:

DAN SLOVENSKIH PLANINSKIH DOŽIVETIJ 2017 – srečanje slovenskih planincev na Domu pod Storžičem

Datum odhoda: sobota, 17. junij ob 6:30h izpred AP Šoštanj ali ob 6:45h iz Velenja

Vodnika: Bojan Rotovnik in Evgen Drvarič

Zahtevnost: Izleti različnih zahtevnosti

Čas hoje: Odvisno od izbranega izleta (glej spodaj)

Cena za prevoz:  okoli 15€ (končna cena je odvisna od števila udeležencev in se plača na avtobusu)

Prijave: do četrtka, 15.6. v cvetličarni Nahtigal v Šoštanj

Opis:

Planinsko društvo Šoštanj bo organiziralo udeležbo na Dnevu slovenskih planinskih doživetij 2017, ki bo potekalo v soboto, 17. junija 2017, na Domu pod Storžiču. Program bo pripravljen tako, da bodo v dopoldanskem času organizirane različne planinske aktivnosti različnih težavnostnih stopenj, tako da si bo lahko vsak udeleženec izbral sebi najprimernejšo. Poseben program bo namenjen tudi družinam in kolesarjem. Osrednji del prireditve bo potekal po vrnitvi pohodnikov iz izletov in bo poleg krajše proslave s kulturnim programom vključeval tudi različne predstavitve. Iz Šaleške doline se bomo na pot odpravili s posebnim avtobusom v zgodnjih jutranjih urah, povratek pa je predviden v večernih urah.

Več informacij o dogodku: https://www.pzs.si/novice.php?pid=11730

DAN SLOVENSKIH PLANINSKIH DOŽIVETIJ 2017

Dom pod Storžičem, 17. junij 2017
od 7.30 PLANINSKI POHODI IN TURNOKOLESARSKI IZLETI z različnih izhodišč do Doma pod Storžičem

• 11.00 DOŽIVETJA ZA MLADE PLANINCE, DRUŽINE IN ODRASLE (delavnice, pobarvanke, geolov, plezanje, naravovarstveni izlet, predstavitev gorskega reševanja, športno-zabavni poligon)
  • 12.30 ZBOR PRAPORŠČAKOV PLANINSKIH DRUŠTEV
  • 13.30 NASTOP PLANINSKIH PEVSKIH ZBOROV
  • 14.00 OSREDNJA PRIREDITEV s SPREVODOM DRUŠTVENIH PRAPORŠČAKOV
  • 14.45 PLANINSKA ZABAVA Z ANSAMBLOM ZARJA

Prireditev bo v vsakem vremenu, zagotovljen bo velik šotor na prireditvenem prostoru.

PLANINSKI POHODI do Doma pod Storžičem

Udeležba na vodenih izletih in delavnicah je brezplačna. Poti so nezahtevne in označene. Vsak udeleženec se bo lahko sam odločil, po kateri poti se bo vzpel do Doma pod Storžičem. Na voljo bosta dve možnosti, krajša in daljša:

MIMO KMETIJE REKAR

• Izhodišče: Grahovše (kamnolom)
  • Ura odhoda: 9.00
  • Čas hoje: 2 uri
  • Višinska razlika: 323 m
  • Potek: Grahovše (800 m)–Kmečki turizem Pr` Rekar (1030 m)–Srpiči–Dom pod Storžičem (1123 m)

ČEZ KONJŠČICO IN BELO PEČ

• Izhodišče: Grahovše (kamnolom)
  • Ura odhoda: 8.00 in 9.00
  • Čas hoje: 3 ure in pol