Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Vodniki: Jure Grudnik, Tjaša Konovšek, Tjaša Ostervuh, Matej Kortnik

Zahtevnost poti: Lahka pot

Čas hoje: 5 ur

Ravenska pot je lahka registrirana planinska pot na območju Raven pri Šoštanju. Je ena izmed dveh obhodnic, za kateri skrbi PD Šoštanj. Planinsko pot so na pobudo domačinov – planincev, leta 2004 tudi uradno odprli. Krožna pot večinoma poteka po kolovozih in gozdnih stezah, okoli vasi Ravne. Najvišji vrh je s 710 metri nadmorske višine Vrholanov vrh, s katerega se odkriva čudoviti pogled na celotno Šaleško dolino. Že tradicionalno PD Šoštanj, v sodelovanju s ŠD Ravne, vsako leto organizira pohod po tej 16 km dolgi poti. Nekje na dobri polovici prehojene poti je organizirano tudi družabno srečanje pri kmetiji Abidnikovih.