Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Dan slovenskih planinskih doživetij - srečanje slovenskih planincev 2016 na Mozirski koči.

Dan slovenskih planinskih doživetij - Mozirska koča
Pričetek: 18.06.2016 ob 08:15 uri
Konec: 18.06.2016 ob 17:30 uri
Lokacija: AP Šoštanj
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Grudnik, Primož

Vodniki: Primož Grudnik, Janez Kugonič, Miran Hudej, Jure Drev

Zahtevnost:  Lahka pot

Čas hoje: 3 - 5 ur

Planinsko društvo Šoštanj je letos sorganizator  Dneva slovenskih planinskih doživetij 2016, ki bo potekalo v soboto, 18. junija 2016, na Mozirski koči. Program je pripravljen tako, da bodo v dopoldanskem času organizirane različne planinske aktivnosti različnih težavnostnih stopenj, da si lahko udeleženci izberejo sebi najprimernejšo. Poseben program je namenjen tudi družinam in kolesarjem. Osrednji del prireditve bo potekal po vrnitvi pohodnikov iz izletov in bo poleg krajše proslave s kulturnim programom vključeval tudi različne predstavitve. Več o programu si lahko preberete v zloženki, ki jo najdete na povezavi http://www.pzs.si/javno/javno/Dan%20slovenskih%20planinskih%20dozivetij_2016_splet.pdf

Upamo, da v bogatem ponujenem  programu najdete dejavnost, ki bo tudi vas pritegnila ta dan na Golte in da se tam vidimo v čim večjem številu in tudi tako pokažemo, da je v teh koncih planinstvo še zelo živo.

Za tiste, ki si želijo pustiti, kljub bližini cilja avtomobile doma bo PD Šoštanj organiziralo prevoz in sicer zjutraj na relaciji Šoštanj - Florjan - Žekovec - Šmihel. Odhod avtobusa je ob 8.15 iz AP Šoštanj. Popoldne bo organiziralo prevoz v obratni smeri nazaj in sicer z odhodom ob 16.45 in Šmihela in ob 17.00 izpred spodnje postaje Gondole v Žekovcu. Iz vseh teh smeri bodo vodeni izleti na Mozirsko kočo. Izlete iz Florjana ob 8.30 iz in Šmihela ob 10.00 vodijo vodniki PD Šoštanj. Prispevek za vožnjo bo ne glede na smer koriščenja vožnje ali koriščenja v obe smeri 3 € in za otroke 1,50 €. Za tiste, ki boste koristili prevoz nujna informativna prijava v cvetličarni Nahtigal do četrtka 16.6.2016.