Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Cena: 16 €

Prijave: do 30.3.2016, Cvetličarna Nahtigal

Opis poti:

Odsek evropske pešpoti E6 skozi Iški vintgar, Je gotovo eden bolj zanimivih odsekov te poti. Sama soteska nas preseneti s svojo divjino, ter naravnimi znamenitostmi. Pot nas bo vodila po soteski do sotočja Zale in Iške »Vrbca«, kjer je že v starih časih bila meja med okraji, danes pa je meja štirih občin. Nato nas pot vodi navkreber skozi hudourniški potok Kobiljek do vasi Krvava Peč. Nato skozi gozd do križišča pešpoti E6 in E7. Tu že hodimo po Bloški planoti, poznani kot zibelki slovenskega smučanja. Pot nas bo po planoti vodila čez njene gozdove in travnike in vasi do Bloškega jezera.